Верховний суд заявив, що для арешту кримських суддів-зрадників не потрібна згода парламенту

19:27, 28 березня 2016

У Верховному суді прийшли до висновку, що 276 кримських суддів, яких Генпрокуратура України підозрює у державній зраді, можуть бути затримані і взяті під варту за рішенням суду за поданням прокурора без згоди Верховної Ради, повідомили у прес-службі суду.

ВСУ відмовив Генпрокуратурі в проханні внести до Верховної Ради подання про надання згоди на затримання та арешт 276 кримських суддів, посилаючись на те, що згадувані особи свідомо обрали російське громадянство і почали працювати у судовій системі РФ, «розірвали стосунки із судовою системою України», а відтак втратили суддівський імунітет в Україні.

«Зазначені особи свідомо розірвали стосунки із судовою системою України, не здійснюють свої функції як носії судової влади України, у зв’язку з чим де-факто втратили статус суддів України, а відтак – і право на будь-який захист цього статусу з боку держави Україна, в тому числі й щодо забезпечення суддівського імунітету», – сказано у повідомленні.

«За наявності підстав рішення про затримання і взяття під варту цих осіб може бути прийнято безпосередньо судом за поданням прокурора без згоди Верховної Ради України», – заявили у ВСУ.

Нагадаємо, за чинною процедурою, для притягнення судді до кримінальної відповідальності потрібно дозвіл Верховної Ради.

У липні 2015 року Генпрокуратура попросила Верховний суд внести в парламент відповідне подання.

30 січня президент Петро Порошенко звільнив 83 з 276 кримських суддів у зв’язку з порушенням присяги, а матеріали про звільнення інших знаходяться на розгляді Верховної Ради.