«Вернісаж» - неестетичний, але Львів без нього не сприймається, - Чілімова

17:55, 29 липня 2013

Ринок «Вернісаж» потребує облагородження, однак історично він прижився на своєму місці і Львів без нього не сприймається, вважає голова Галицької районної адміністрації міста Ірина Чілімова.

Про це Ірина Чілімова сказала під час чат-конференції на ZAXID.NET. Пропонуємо вашій увазі заключну частину конференції. З першою частиною можна ознайомитися тут.

- Зупинка на вулиці Куліша 43 встановлена погано. Хто це виправить?

- Там є нова шкільна зупинка, сучасна, яка відповідає затвердженим вимогам виконавчого комітету, вона встановлена з місцем для сидіння людей. Можливо мова йде про зупинку на трикутничку Чорновола – Куліша, там є стара зупинка яку ми на наступний тиждень демонтуємо, тому що вона не використовується за призначенням. Там не зупиняється громадський транспорт.

- Поганий хідник біля Порохової вежі і ще один кіоск з пивом біля школи. Така ситуація вже роками. Скільки потрібно коштів щоб там був нормальний хідник? 

- В цьому році в нас є мільйон гривень на ремонт хідників, звичайно цих коштів не є достатньо. В цьому році ми не планували там роботи, в наступному році, якщо нам кошти будуть виділені, то ми ці роботи там заплануємо.

- Ваша попередниця обіцяла, що навесні 2013 року будуть виконані пониження бордюрів на всіх вулицях району. Вже навіть передбачили кошти. Чому нічого досі не зроблено?

- На території району є 218 пішохідних переходів на вулицях з них 161 це є нерегульований перехід, 57 є регульовані. Пониження бордюрного каменя виконано на 159 переходах, це на 46 регульованих і 113 нерегульованих. На сьогодні залишається 57 пішохідних переходів, на яких потрібно понижувати бордюрний камінь. Ми запланували 27 переходів, де будемо понижувати камінь в 2013 році. З них 9 це по вилицях які зараз в реконструкції: Городоцька, Богдана Хмельницького, Замарстинівська, Коперника, Степана Бандери. І 18 пішохідних переходів під час ремонту тротуарів, ми звичайно будемо понижувати. В цьому році такі роботи заплановані і будуть виконуватись.

- Яка доля ринку «Вернісаж» і яка ваша позиція щодо його розташування? З одного боку це одна з візитних карток Львова, а з іншого є чимало гарних магазинів з сувенірами, а полиетиленові пакети в центрі міста виглядають не надто охайно?

- Напевно і самі львів’яни скажуть, що Львів без «Вернісажу» не сприймається, тому, що історично там він прижився. І всі туристи, що приїжджають до Львова знають про «Вернісаж». Треба просто прийняти якесь спільне рішення щодо проекту, бо зрозуміло, що він якось не естетично виглядає. І ми маємо прийти до спільного рішення і облагородити дану територію.

Щодо магазинів, то вони є і це правильно, що вони продають сувенірну продукцію, бо це ринок. Але «Вернісаж» це якась частинка історії Львова, про яку всі знають і куди всі туристи йдуть.

- Біля пам’ятника Грушевському нищиться газон через те, що будівельники встановили впритул до нього паркан, повністю перекривши тротуар для пішоходів. Зробіть що-небудь, аби не витрачати потім кошти на відновлення газону.

- Ці забудовники, що проводять там реконструкцію, мають всі дозвільні документи. Ми з цього приводу з ними зустрінемося і поговоримо, щоб все-таки цей паркан звузити, щоб там був прохід і не нищився газон.

- На балансі вашої адміністрації знаходиться фонтан, який реконструйовано без жодних дозволів. Чому Ви не ініціюєте ніяких дій, щоб хоч якось применшити свавілля приватних підприємців на вашій території?

- Я так розумію, мова йде про фонтан, споруджений біля готелю «Львів» за рахунок приватних підприємців. На мою думку, в тому, що бізнесмени, підприємці вкладають кошти в благоустрій, в покращення естетичного вигляду – це не є погано. Треба дякувати за такі речі, такі реї треба підтримувати. Тому що розраховувати тільки на бюджет – неправильно, бюджету ніколи не вистачить… Я прихильник того, щоб сприяти бізнесу, і щоб залучати таких людей до встановлення фонтанів, наведення благоустрою.

Звичайно, якщо говорити з правової точки зору, треба пройти відповідну процедуру отримання дозвільних документів вони повинні звернутися в міську раду…

З чисто людської точки зору, до цього питання можна по-різному підходити. З юридичної – звичайно, це не зовсім у правовому полі. Це складне питання. Подати на людину до суду на сьогодні – це найпростіше. Написав папір і подав на людину до суду, далі створюєш людині проблеми. Насправді, проблем на сьогодні багато в будь-якої людини. Тут потрібно за стіл перемовин і знайти якийсь компроміс.

Я не можу обговорювати сам вигляд фонтану: я не фахівець, не архітектор… Але як для людей, які можуть прийти туди, відпочити, для мене це позитив.

- Територія біля цирку в жахливому стані: нема бруківки, нема асфальту. Дитячий майданчик біля цирку в аварійному стані. Чи будуть якісь ремонти?

Територія там дійсно потребує ремонту. Там є в неналежному стані бруковане покриття. Воно – на балансі в Міністерства культури. Там про ці проблеми знають. Думаю, ці питання будуть вирішуватися. Це не територія, яка відноситься до Галицької адміністрації. Ми скеровували їм листи щодо наведення там благоустрою.

- Чи вчиняли Ви якісь дії, аби зупинити надбудову в Арсеналі?

Я не можу зараз дати відповідь на питання. Обов’язково вивчу і дам відповідь.

- Чи спілкувались Ви з мешканцями вул. Озаркевича і Шептицьких, які можуть залишитись без саду, дитячого майданчика і прибудинкових територій, якщо приватна структура забудує біля їхніх будинків багатоповерхівку? Чи вчинятимете якісь дії?

- Приватні структури зобов’язані вести будівництво в правовому полі… Звичайно, якщо це буде перешкоджати громаді і люди з цим незгодні, ми будемо збиратися спільно з людьми і з забудовниками, спілкуватися і шукати компромісні якісь рішення. Якщо не спілкуватися, то проблема ще більше загострюється. Якщо зустрічатися, обговорювати, то можна вирішити будь-які проблеми.

- Як плануєте боротьбу з голубами, життєдіяльність яких шкодить історичним будівлям? Які міри прийматимете щодо людей,які їх підгодовують?

- Як кожна людина, кожна жива істота має право на життя. Звичайно, є така проблема, що, можливо, нищиться історична спадщина, будівлі, камінь від таких речей… З таким речами можна боротися тільки за допомогою профілактичних розмов з людьми. Законом не передбачено штраф за те, що людина годує птахів.

- Навпроти готелю «Львів» автобусна зупинка розташована одразу за складною транспортною розв’язкою, що створює постійні затори і провокує до порушення ПДР усіх учасників руху. Чому не було перенесено зупинку ближче далі по пр. Чорновола, щоб це розвантажити?

- Там є така проблема, бо на сьогодні там паркується дуже багато маршрутного транспорту. Фактично, вони вже влаштували собі там таку міні-автостанцію. Ми звернулися з цим питанням до управління транспорту (Львівської міськради, – ред.), оскільки це їхня компетенція, щоб вони це врегулювали.

- Хлопці з руху «Дайте пройти» хотіли встановити стовпці біля вашої гаражо-адміністрації по вул. Ліста 1. Вони хотіли зробити це за свої гроші чому ви не дозволили? Чи ви вважаєте, що чотири автомобілі мають там стояти, а сотні громадян тіснитися під стінами? Хіба таким має бути вхід до органів влади?

- Я зустрічалася з громадською організацією, вони були в мене в адміністрації, до мене під час такої зустрічі не надходило пропозицій, що громадська організація хоче встановити обмежувачі заїзду чи стовпці біля адміністрації. Тому, якщо вони до нас звернуться ми будемо обговорювати такі речі, бо ми з ними тісно співпрацюємо, але насправді там не чотири машини можна поставити, а вісім. Вони можуть в ряд стояти не тільки біля будівлі районної адміністрації.

- Коли у брамі на вул. Дорошенка, 23, відновлять світло. Зайдіть сюди увечері, коли тут пісяють, розпиває спиртні напої молодь, що перед тим п’є пиво у "Зенику" навпроти, а потім йде у під’їзд. Якось начальник ЖЕКу «Цитадель центр» Корявова на моє прохання зробити світло у під’їзді перепитала "А чи треба?". Заяву писав 9 квітня цього року. Коли нарешті повернуть браму, яку зняли працівники ЖЕКу?

- Дякую за пряме запитання. Я обов’язково вивчу цю проблему,  і до 1 серпня в цьому проході відновлять освітлення. Таке доручення буде дано керівнику даного підприємства.

- Які є проекти та можливості грамотно відреставрувати\відновити\зремонтувати\облаштувати двори, під'їзди та цілі будинки в центральній частині міста, зокрема такі, які мають історичну цінність? Хто може це зробити і за які кошти?

- Галицька адміністрація спільно з міською радою і німецькими фахівцями з GIZ, який ще з 2011 року займається відновленням пам’яток архітектури, реставрацією вхідних брам і балконів. Саме в 2011 році визначили два пріоритетних будинки: просп. Свободи, 43 (ОСББ «Спокій) і просп. Свободи, 41. Там для ремонту, реконструкції, упорядкування фасадів з заміною вікон спільно з спеціалістами Інституту і консультантами з GIZ були визначені переліки необхідних робіт. Такі роботи провели.

Так само такі роботи проводяться в 2012 році. Це була реставрація брами з дольовою участю мешканців. В таких випадках залучаються мешканці: проводять збори, зустрічі, де люди долучаються, вкладають свої кошти. Також у 2012 році відреставрували брами на вул. Котлярського, 6, вул. Ужгородській, 16, пл. Соборній, 10 і вул. Дудаєва, 2. Також спільно з німецькими фахівцями була реставрація балкону на вул. Дудаєва, 9.

Цього року за участі фахівців даного проекту і районної адміністрації проводиться благоустрій дворів на вул. Личаківській, 5 і на вул. Кривоноса, 7. На вул. Личаківській, 5 за кошти міського бюджету був капітальний ремонт каналізаційної мережі; так само – на вул. Кривоноса, 7. Зараз на вул. Личаківській, 5 за допомогою GIZ проводиться ремонт внутрішнього подвір’я: викладення плиткою. Після цього буде реставрація подвір’я на вул. Кривоноса, 7. Потім буде реставрація сходових кліток на вул. Театральній.

Тобто такі проекти діють, вони мають право на життя. Мешканці можуть звертатися в районну адміністрацію, в міську раду, в управління охорони історичного середовища, щоби давати адреси і свої пропозиції щодо реставрації брам, балконів чи дворів – і, звичайно, долучатися, тому що коли люди фінансово долучаються, це набуває дуже великої цінності. Коли люди вкладають свої кошти, вони потім слідкують за тим, цінують.