Львівські вершники відкрили спортивний рік з Різдвяного турніру. Півсотні учасників усіх кінноспортивних шкіл Львівщини зібралися визначити найкращих вершників, що сформують збірну області на чемпіонаті України.
Спортсменам треба перестрибнути кожну перешкоду за визначеними маршрутами. До заліку враховується точність пройденого шляху і час виконання двоборства.
«Подолання перешкод різної висоти. Маленькі діти стрибають маленькі маршрути. Вищі маршрути стрибають ті, що вже пройшли певний період навчання і продовжують вдосконалювати свою майстерність», ― пояснює директор кінноспортивної школи «Буревісник» Оксана Гут.
Вищі маршрути юніори їздять разом зі дорослими вершниками. Для досвідченого Володимира Дулі ці старти ― тренувальні випробовування молодої Валькірії. Їй лише 5 і раніше вона не стрибала на висоту 900 см. Задля успіху треба знайти з конем спільну мову.
«Коні різні всі. З одним треба жорсткіше, тримати його в руках. З другим треба домовлятися. От наприклад, з цією конячкою я їжджу дуже ніжно, обережно. Тому що вона така психологічно ще нестабільна. Вона може злякатися», ― розповідає Володимир Дуля.
Злагоджено долає перешкоди вищого маршруту Максим Думич. Срібний призер юнацького чемпіонату України конкурує з дорослими. Маршрут у критому манежі йому долати важче, ніж на вулиці.
«Літом проводять змагання у відкритому манежі. Там більше простору і коню легше. Тут, в закритому манежі, набагато важче. Тут треба коня тримати більше в контакті. Там, де я не попадав у темпи, вона вже сама підраховувала. Знала, що треба робити, бо вона вже дуже досвідчена кобила», ― зізнається Максим.
Різдвяний турнір ― найкраща підготовка до всеукраїнських та міжнародних стартів. Змагатимуться до суботи, де подолають перешкоди метрової висоти. Закриватимуть турнір вершники костюмованим вертепом на конях.