Весь комунальний громадський транспорт Львова обладнають Wi-Fi інтернетом

18:26, 18 березня 2019

Безлімітний та безкоштовний доступ до інтернету, що входить у вартість проїзду, вже доступний для всіх пасажирів «Львівелектротрансу». На черзі – комунальне АТП №1. Там вже встановили на автобуси 85 точок доступу. А до середини квітня обіцяють забезпечити доступ до мережі в салонах усіх автобусів.

Громадський транспорт з доступом до інтернету має відповідне маркування.

«Обладнання монтується безпосередньо в салоні автобуса. Водій не буде до нього мати жодного доступу. Тільки автобус завівся, відразу автоматично включається», – каже менеджер АТП-1 та координатор проекту Денис Корольов.

І обладнання, і безлімітний 4G інтернет оплачує приватна компанія, яка працює по всій Україні. Пасажири ж лиш перед авторизацією будуть бачити рекламу. Це і є основа цієї бізнес-моделі.

«Загальна швидкість буде 30 мегабіт на один автобус. Тобто якщо в нас є 30 пасажирів, які користуються, то в кожного буде по 1 мегабіту. 60 – то значить по півмегабіта. Наразі в нас встановлено 65 одиниць на автобуси «Електрон» і 20 одиниць на автобуси марки «Атаман». Тобто в загальному на сьогодні є 85 одиниць облаштовано», – розповідає менеджер АТП-1 та координатор проекту Денис Корольов.

Вже від завтра IT-фахівці починають монтаж обладнання на всі нові автобуси, які АТП-1 отримало минулоріч. Це 150 одиниць. Дедлайн мають до 16 квітня.

«Швидкість, якщо чесно, дуже погана. Дуже багато людей підключається і просто неможливо зайти», – нарікає львів’янка Мар'яна.

Вільний Wi-Fi працює за такою ж технологією в усіх трамваях та тролейбусах. Головний айтішник «Львівелектротрансу» пояснює, що ця послуга дуже популярна серед пасажирів громадського транспорту. Соцмережі, месендери, відеострімінг – все це працює лише від одного 4G модему.

«Ідеальна умова, коли немає жодного підключення і ви маєте повний доступ до мережі. На одного клієнта роздається до 4, максимум 5 мегабіт. Якщо більше клієнтів, то все залежить від стільникового оператора зв'язку і його якості покриття і швидкості передачі даних», – пояснює керівник IT-відділу ЛКП «Львівелектротранс» Павло Маковецький.

На сьогодні в «Львівелектротрансі» на одному вагоні в середньому фіксують 60-70 підключень. Це лише за одну годину. Тож що менше пасажирів в салоні, то більше комфорту і краще інтернет-з'єднання.