Ветерани УПА і Радянської армії поділяться спогадами з учнями Львова

10:54, 21 червня 2011

Учнівське братство Львова проведе 22 червня «Урок пам'яті» про радянський і німецький терор літа 1941 року: у день відзначення 70-ої річниці початку Другої світової війни відбудеться акція «Урок пам'яті» за участі ветеранів УПА і Радянської армії, які поділяться спогадами про червень 1941 року.

Про це 21 червня ZAXID.NET повідомила голова Учнівського братства львівської школи №100 Ярина Кендзьор.

З її слів, офіційне використання червоних прапорів під час відзначення історичних дат часів Другої світової війни викликало інтерес Учнівського братства до того, що ж відбувалося під червоним прапором сімдесят років тому.

Відтак Учнівські братства семи шкіл та п’яти гімназій Львівщини протягом останніх тижнів здійснили історико-пошукову роботу, записали спогади різних свідків подій червня 1941 року – від ветеранів Радянської армії і до активістів юнацтва Організації Українських Націоналістів, свідків арештів міністрів Українського Уряду Ярослава Стецька та воїнів УПА, які боролися проти німецьких окупантів.

В Учнівському братстві інформують, що серед іншого було знайдено та записано спогади унікального учасника історичних подій – члена юнацтва ОУН, що був у червні 1941 року ув'язнений в тюрмах «Замарстинів» та «Бригідки» («на Чапаєва»).

«Ця людина дивом уникла більшовицького розстрілу, боролася в рядах УПА проти німецьких і радянських окупантів, пережила концтабори ГУЛАГУ, а 22 червня погодилася дати «Урок пам'яті» учням та вперше інтерв'ю журналістам, показавши тюремні камери смертників, де їй доводилося перебувати... В «Уроці пам'яті» також візьмуть участь діти та близькі розстріляних більшовиками борців за волю України та звичайних львів'ян, яких відступаючі радянські підрозділи вбивали лише за українську мову чи вишиту сорочку. Історичні факти, повідомлені учасниками трагічних подій 1941 року під час запланованого на 22 червня «Уроку пам'яті», дозволять подолати міфи радянського минулого та сформують громадську оцінку нових спроб поширення ідеології червоного реваншу в Україні», – зазначає Ярина Кендзьор.