Спостережна місія сейму (нижня палата парламенту) Польщі на виборах Верховної Ради вважає, що виборча кампанія не відповідала демократичним стандартам. Про це на прес-конференції сказав голова місії Мирон Сич.
"Ми хотіли б поділити вибори на дві частини - перше: день голосування й підрахунок голосів оцінюємо позитивно, і друге: підготовку виборів і виборчу кампанію ми не можемо загалом позитивно оцінити... Виборча кампанія не відповідала демократичним стандартам", - сказав він.
При цьому Сич підкреслив, що остаточні висновки можна буде зробити після офіційних даних Центральної виборчої комісії про результати голосування.
У свою чергу член місії, глава польсько-української парламентської групи в сеймі Марія Зуба зазначила, що спостерігачі зафіксували низку порушень у день голосування.
З її слів, було зафіксовано, що члени деяких комісій запитували виборців про те, хто з їх родичів не прийде на вибори Ради, і тих, хто не збирався голосувати, вносили в окремі списки.
При цьому, з її слів, голова й члени комісії не могли чітко пояснити для чого їм це потрібно.
Крім того, Зуба зазначила, що спостерігачі зафіксували велику кількість виборців, які голосували вдома.
Крім того, не скрізь було встановлені веб-камери в належних місцях.
Зі слів Сича, усього до складу місії входили 40 депутатів сейму (близько 10% від загальної кількості парламентаріїв сейму).
З його слів, спостерігачі відвідали 152 виборчі дільниці у всіх регіонах України.
Нагадаємо, місія міжнародної неурядової організації CANADEM за спостереженням на виборах Верховної Ради вважає, що вони не відповідали міжнародним стандартам.
Спостережна місія ОБСЄ стурбована використанням адмінресурсу під час виборчої кампанії.
Європейські спостерігачі і ПА НАТО констатують відсутність рівних умов для учасників і незбалансоване висвітлення ЗМІ виборів Ради.
За результатами опрацювання даних, які надійшли до Центральної виборчої комісії з усіх територіальних виборчих округів (225 – ред.), явка виборців по Україні склала 57,99%. Про це свідчать дані офіційного сайту ЦВК. Найвища явка виборців зареєстрована у Львівській області – 67,12%, найнижча явка – в Криму 49,45%. Лідери-мажоритарники Львівщини, за даними 28,52% протоколів.
Станом на 17:35 в Україні опрацьовано 70,58% протоколів дільничних виборчих комісій з підрахунку голосів. За партію Партія регіонів проголосувало 33,35% виборців, за Об’єднану опозицію ВО «Батьківщина» – 23,08% виборців, за КПУ – 14,47%, за УДАР – 13,16%, за ВО «Свобода» – 8,99%.
Нагадаємо, в Україні 28 жовтня відбулись вибори народних депутатів України.