Вибори Громадської ради при Міністерстві оборони закінчилися скандалом

17:16, 24 лютого 2017

На фоні виборів до Громадської ради при Міністерстві оборони України розгорівся скандал. Про це на своїй сторінці у Facebook написав волонтер Роман Сініцин.

За його словами, в орган суспільного нагляду замість авторитетних волонтерських організацій пройшли нікому не відомі утворення. «Тепер на власні очі побачив, що таке горезвісне одобрямс і імітація громадськості. У динаміці. Це про те, як з формальних підстав досвідчені літні чиновники і крючкотвори на чолі з генералом Палієм збрили пару десятків реальних волонтерських організацій, зате протягнули свої бутафорські ГО-шки за типом: «фонд генералів Львівщини», «фонд героїв Радянського союзу», «релігійна громада повного євангелія ранкова зірка у Голосіївському районі» та інший трешняк», - написав він.

Волонтер зазначив, що його заяву чиновники примудрилися «загубити». «У результаті цілий ряд реальних і діючих волонтерських організацій, які зробили для АТО реально багато і продовжують робити зараз, в знак протесту покинули це шапіто. Три десятки майже», - повідомив Сініцин.

Цю ж інформацію підтвердив і радник віце-прем'єр-міністра Олексій Ліпіріді.

Журналіст Роман Бочкала назвав подію «класикою підкилимного жанру». «Практично всі авторитетні волонтерські організації відсіяли. Багатьом не повідомили про сьогоднішній захід. Класика підкилимного жанру. Зате наповнили раду якимись незрозумілими фондами інвалідів і т. д.», - написав він.

Нагадаємо, Громадська рада при Міністерстві оборони України була заснована влітку 2015 року і є тимчасовим консультативно-дорадчим органом, утвореним для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики в управлінні державними справами, здійсненні громадського контролю за діяльністю Міністерства оборони України, налагодження ефективної взаємодії з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики у військовій сфері.

Згідно з Положенням про Громадську раду, її діяльність здійснюється на громадських засадах і грунтується на принципах верховенства права, законності, відкритості, гласності, рівності та добровільності.