Вибори у Києві засвідчили падіння особистого рейтингу Тимошенко, - політолог Анатолій Романюк

17:00, 26 травня 2008

"Звісно, вибори у Києві мали загальнонаціональне значення. Ці вибори продемонстрували, що виборці не сприймають того характеру політичної боротьби, яка нині є - боротьби з допомогою компроматів та скандалів, яка насправді є міжпартійною війною. Як наслідок - певного успіху досягли блок Литвина, блок Кличка, Катеринчук та Черновецький", - заявив сьогодні, 26 травня, у коментарі ZAXID.NET політолог Анатолій Романюк. Оцінюючи результати виборів у Києві.

За його словами, показовим є те, що виборці виявилися не готовими підтримати ті основні політичні сили, які нині є у парламенті. "Близько 50% виборців не прийшли на вибори - це серйозний дзвоник", - додав політолог.

Анатолій Романюк також переконаний, що столичні вибори засвідчили й падіння рейтингу Юлії Тимошенко. "У 2007 році у Києві БЮТ підтримали 47% виборців. Соціологічні дослідження, які були у січні 2008 року показали, що підтримка БЮТ у столиці зросла ще на 7% - це й було однією із причин, чому БЮТ ініціював ці вибори та наполягав на них. Та результат, отриманий БЮТ у Києві, засвідчив падіння його рейтингу. Це також серйозний удар і особисто для іміджу і рейтингу Юлії Тимошенко", - наголосив він.

"Що стосується "Нашої України", її результат довів, що партія влади в Україні (незалежно від того, як вона називається і навколо кого базується) має один кінець. До слова, на виборах у Києві було дано й оцінку Юрію Луценко як лідеру: непотрапляння його і його команди в Київраду - це теж потужний сигнал", - зазначив Анатолій Романюк.

"Загалом, вибори засвідчили, що основні політичні сили, які нині представлені в українському парламенті, не відповідають потребам народу і мають усі шанси відійти у небуття", - резюмував він.

Довiдка ZAXID.NET

За результатами екзит-полу, який вчора, 25 травня, на замовлення телеканалу ICTV проводив Київський міжнародний інститут соціології спільно з Фондом демократичні ініціативи, на виборах міського голови Києва переміг Леонід Черновецький. За нього проголосувало 32% киян.

Інші кандидати отримали такі результати: Олександр Турчинов - 20,3%, Віталій Кличко - 19,8%, Віталій Пилипишин - 9,1%, Микола Катеринчук - 4,9%, Василь Горбаль - 2,7%, Олександр Омельченко - 2,6%, Олег Тягнибок - 2,4%.

До Київської міської ради тривідсотковий бар’єр, за даними екзит-полу, здолали: Блок Черновецького - 25,7%, БЮТ - 23,4%, Блок Віталія Кличка - 12,7%, Блок Пилипишина-Литвина - 10,4%, ГАК - 4,3%, Партія регіонів - 4%, Блок Миколи Катеринчука - 3,9%, ВО "Свобода" - 3%.

Не здолали тривідсоткового бар’єру блок "Наша Україна - Народна Самооборона" (2,1%) та КПУ (1,4%).

Під час екзит-полу було опитано 7 564 респонденти. Статистична похибка не перевищує 3%.

Явка виборців, за попередніми даними, склала близько 50%.

Нагадаємо, 18 березня 246 народних депутатів України проголосували за дострокове припинення повноважень міського голови Києва Леоніда Черновецького, прийнявши Постанову "Про призначення позачергових виборів депутатів Київської міської ради та Київського міського голови".