Виборці бояться офіційно повідомляти про порушення, - КВУ

09:35, 25 вересня 2012

Громадяни бояться офіційно повідомляти про порушення виборчого законодавства, цим обумовлена бездіяльність правоохоронних органів. Про це в ефірі «5 каналу» заявив заступник голови комітету виборців Віталій Тесленко.

«Коли ми говоримо про багато сигналів і багато порушень, ми забуваємо, що коли питання доходить до того, щоб люди, конкретно, не просто сигналили, про те, що їх примушують, а щоб написали заяву в правоохоронні органи, таких людей знаходиться буквально одиниці, потрібно звертатися особисто. В нас працює в офісі гаряча лінія, туди дзвонять, повідомляють про ті, чи інші речі, які вони вважають, що є порушенням під час виборчої компанії. І коли ти просиш, якісь речі, які можуть бути цікаві для правоохоронних органів України їм повідомити, вони кажуть – повідомляйте самі. Ми кажемо, називайте прізвища, давайте напишемо заяву, ми будемо про це повідомляти – 99 відсотків людей взагалі відмовляються говорити про те, що вони будуть фігурувати десь в заявах про ці порушення», - заявив Тесленко.

Нагадаємо, вчора, 24 вересня, у Львові презентували інтерактивну карту проекту Electua.org, який покликаний відстежувати порушення виборчого процесу.

Додамо, вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.

30 липня в Україні стартувала передвиборча кампанія виборів Верховної Ради.

Додамо, що ЦВК зареєструвала 87 політичних партій для участі у виборах (кандидатів 2 643). Окрім цього, ЦВК зареєструвала 2 641 особу-кандидата в депутати Верховної Ради по мажоритарних округах.