Директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна вважає, що, в порівнянні з минулими виборами, в майбутній парламентській виборчій кампанії ціна голосу виборця зросте.
Таку думку Бекешкіна висловила на брифінгу в Києві, на якому були представлені результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова спільно з фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.
За її словами, опитування показало, що «більшість виборців хочуть більше 500 гривень» за голос.
«Але це предмет торгу, я думаю», – додала експерт.
Голова Комітету виборців України Олександр Черненко вважає, що з ціною голоси виборця «будуть дуже різні історії в кожному окрузі».
«Там, де велика конкуренція, ресурсні кандидати, там, безперечно, буде більше ціна, а там, де явний лідер – буде менше», – додав він.
За словами голови КВУ, бюджети виборчих кампаній в місті і в селі також є різними, тому «якісь універсальні цифри важко назвати».
У той же час Черненко висловив переконання, що з офшорних зон на вибори в Україну надійде понад мільярд доларів.
Директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар зазначила, що на сьогоднішній день, хоча офіційно виборча кампанія ще не розпочалася, партії вже проводять агітацію.
«Звідки ці гроші? Звичайно, це спосіб яскравою демонстрації корупційності політичного процесу в Україні», – вважає вона.
«Є велика спокуса порахувати, хоча б прикинути, кількість тих бордів і тієї реклами, яка йде в найдорожчий прайм-тайм в ході футбольних матчів, і відповідно ціна голосу для таких політичних сил буде, звичайно, вище, ніж для тих, хто стартуватиме пізніше», - сказала експерт.
При цьому вона додала, що «вже ми бачимо активну кампанію Медведчука, Королевської, стартувала об'єднана опозиція і Партія регіонів, і є серйозні підстави поставити питання до політиків, а звідки такий ресурс?».
Нагадаємо, координатор виборчих програм громадської мережі «Опора» Ольга Айвазовська заявила, на цих виборах голос буде коштувати до 500 грн, залежно від регіону.