Від бренду товару до бренду країни

У Львові відбувся семінар Forum West #Маркетинг

15:50, 8 жовтня 2018

Як знайти свій ринок збуту, коли брендів і реклами на ринку більше, ніж споживачів, і як правильно запропонувати споживачам свої послуги. Про це та багато іншого говорили під час семінару Forum West #Маркетинг, який відбувся у Львові 4 жовтня.

Серед головних тем форуму не лише вирішення проблем бізнесу та виклики, які чекають на маркетологів, а й пошук затребуваного продукту на ринку, побудова комунікацій та вміле позиціонування свого продукту на ринку.

Голова наглядової ради юридичної компанії HD Partners Володимир Глащенков

«Дуже важливо всім знати, що вони роблять, для кого вони роблять. Чути потреби, розуміти, як споживач ставиться до того, що вони намагаються створити. Говоритимемо про відчуття потреб, задоволення цих потреб, пошук затребуваного ринком продукту і побудова комунікацій та довіри до середовища. [...] Важливо об'єднуватися і спільно змінювати ставлення до міста, регіону, країни. Тобто будувати таку позитивну довіру», – сказав організатор семінару, голова наглядової ради юридичної компанії HD Partners Володимир Глащенков.

ZAXID.NET побував на Forum West #Маркетинг, тож публікуємо найцікавіше, що там почули.

***

Не лише (про)давати

Щодня у нас перед очима блимає неймовірна кількість реклами, брендів та яскравих обгорток. Ринок товарів та послуг настільки перенасичений, що пропозиції більше, ніж споживачів. Про те, як у таких умовах зайняти свою нішу та знайти свого клієнта розповів директор з маркетингу та продажів ТРК «Люкс» Маркіян Проців.

На думку Маркіяна Проціва, щоб завоювати свого споживача, треба не лише пропонувати «купіть у мене», а й давати щось.

Директор з маркетингу та продажів ТРК «Люкс» Маркіян Проців

«Коли готував свою презентацію, я зайшов на сайт відомого туроператора TUI. І що ми бачимо. Я навіть не встиг нічого клікнути, як на мене вже вискочили два повідомлення: «підпишіться на нас» і «раннє бронювання». Тобто оператор просто пропонує забронювати у них тур і людину, яка і так уже зайшла но його сайт, закидає рекламою. Мені відразу запропонували з дитиною поїхати на море, хоча, можливо, у мене і немає дитини. Тобто мене надто сильно атакував цей сайт і я пішов з нього, не клікнувши навіть на жодну із сторінок», – критично оцінив таку «атакуючу» рекламу Маркіян Проців.

Напротивагу цій рекламі він запропонував позиціонування одного з найуспішніших туристичних стартапів Cхідної Європи TripMyDream.

«Засновник стартапу Андрій Боренок на своєму сайті не просто пропонує купити в нього тури і квитки чи підписатись на його розсилку. Він пропонує людям контент – те, чого не пропонують інші. Він знімає відеоблоги зі своїх мандрівок і користувач, який ще нічого в нього не придбав, вже отримує щось цікаве», – продовжив Маркіян Проців.

Marketing give or-take-prociv
from zaxidnet

Тобто, на думку Маркіяна Проціва, щоб зацікавити і задовольнити вимогливого сучасного споживача, не достатньо просто запропонувати товарі і назвати його ціну, а й дати щось людині, мотивувати її.

Як приклад Маркіян Проців також навів приклад реклами автомобілів на «24 каналі».

«Ми могли просто запустити рекламу по радіо і телебаченні, але ми запропонували дещо інше – тест-драйви нових авто. Ми ці тест-драйви проводили по всьому світі. Зараз ми працюємо з усім ринком автоімпортерів. Результат: 13 тис. прочитань, 370 тис. переглядів на Facebook, 7 тис. реакцій… І цей проект оплачують самі авто імпортери, плюс спонсором є мережа АЗК. Це той приклад, коли і споживач, і замовник реклами задоволені», – підсумував Маркіян Проців.

Не лише заробіток, а й піклування про свого споживача

Співвласник ПрАТ «Тернопільський молокозавод» (ТМ «Молокія») Віталій Ковальчук наголосив: щоб досягти справжнього успіху, треба думати на довгострокову перспективу і піклуватись про свого споживача.

«Колись у Фінляндії я спілкувався з власником компанії, яка виробляє упаковки. На той час на нашому ринку деякі компанії почали пакувати молоко в прозору упаковку – пляшку чи пакет. Я спитав у нього, чи продасть він мені таку упаковку для моєї продукції. І він категорично сказав «Ні». Через прозору упаковку проникатиме ультрафіолетове світло, яке згубно діятиме на інгредієнти молока. Його не цікавили гроші», – розповів Віталій Ковальчук.

Співвласник ПрАТ «Тернопільський молокозавод» (ТМ «Молокія») Віталій Ковальчук

Він також наголосив, що саме такий підхід до роботи – перш за все піклування про споживача – заслуговує поваги.

«Робота маркетолога – формувати уподобання людей. Давайте задуматись, щоб ці уподобання були максимально здорові, максимально безпечні. Доносьте цю позицію людям. Тому що якщо ми перетворимося на країну, яка тільки і думає, як би дати людям найдешевше, то таке наше майбутнє не буде правильним», – наголосив Віталій Ковальчук.

Зробити Україну брендом

Керівник Українського інституту брендингу територій, партнер Lead/Augury Strategic Communications Дмитро Наталуха наголосив, що український бізнес буде успішним, коли успішною стане Україна, яка теж потрібно зробити брендом.

Керівник Українського інституту брендингу територій, партнер Lead/Augury Strategic Communications Дмитро Наталуха

«Україна останнім часом переживає дуже велику кризу, яка почалась ще задовго до 2014 року. З економічної точки зору нам було дуже складно, ми стикнулися з агресією. Ми стикнулися з тим, що ми не до кінця усвідомлюємо, хто ми є, що ми захищаємо і чим ми відрізняємося від тих, хто на нас напав. Зіткнувшись з необхідністю залучити міжнародну підтримку, українці стали перед іншою проблемою: як довести світу, що ми не росіяни, що ми не малороси, що ми не просто молодші брати, які якимось чином десь заблукали і в яких трапилась якась внутрішня революція», – пояснив Дмитро Наталуха.

Саме тому, за його словами, українцям треба працювати над тим, щоб правильно позиціонувати не лише себе, але і країну загалом.

«Питання брендингу нації, ідентичності для України стало питанням виживання», – наголосив він.