Від коронавірусу в Китаї померли понад 200 людей, більше як 9 тисяч інфіковані

30 січня коронавірус забрав поки найбільшу кількість жертв - 40 людей

08:21, 31 січня 2020

Від коронавірусу в Китаї померли щонайменше 213 людей, інфекцію вже виявили у 9692 мешканців материкової частини Китаю. Про це повідомляє СNN.

Четвер, 30 січня, став днем із найбільшою кількістю смертей від коронавірусу в Китаї. Влада Китаю повідомила про більш ніж 40 загиблих людей цього дня. Усі смерті зафіксовані в Хубеї — провінції, що стала епіцентром спалаху.

Також перші випадки захворювання було зареєстровано в Італії, у США зафіксували перший випадок зараження коронавірусом людини, яка не була в Китаї, а у німецькій Баварії на карантин відправили 90 людей, які контактували із зараженими на китайський коронавірус.

Нагадаємо, що напередодні Всесвітня організації охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан міжнародного рівня через поширення коронавірусу.

Також Всесвітня організація охорони здоров'я пропонує тимчасово називати китайський коронавірус «гострим респіраторним захворюванням 2019-nCoV».

Все, що потрібно знати про китайський коронавірус

У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.

Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадити повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.

На початковій стадії захворювання може проходити без таких характерних симптомів, як кашель і гарячка: деякі інфіковані скаржилися на діарею, нудоту, головний біль, відчуття стиснення в грудях і загальну слабкість, а також страждали кон'юнктивітом. Далі сиптоми хвороби починають нагадувати застуду: підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.