Від початку грудня інспектори «Львівелектротрансу» оштрафували 300 пасажирів

20:41, 13 грудня 2016

Понад 300 штрафних квитанцій з початку грудня склали контролери «Львівелектротрансу». Самих інспекторів менше двох десятків на все місто, але зустріч з ними «страшний сон» кожного безбілетника.

А ще контролери розвінчують міфи, які гуляють у середовищі пасажирів. Наприклад, що цілком законно можна проїхати одну зупинку, не купуючи квитка, що контролери зобов'язані носити яскраві жилетки, а кошти від штрафів нібито забирають собі.

«Контролер повинен мати тільки посвідчення працівника "Львівелектротрансу" і жетон контролера, який дає право на перевірку квитків і на виписування штрафних квитанцій, немає такого, що людина має право проїзду однієї зупинки, людина повинна купити квиток або завчасно або по можливості зайти через перші двері і під час зупинки придбати квиток у водія», – повідомив інспектор служби безпеки ЛКП «Львівелектротранс» Богдан.

Чек же від квитанції контролер заносить у касу «Львівелектротрансу». Щорічні збитки від «зайців» на підприємстві орієнтовно оцінюють у майже 40 млн грн. Тож у «Львівелектротрансі» вже планують «міні-реформу».

«У нас працювало 20 контролерів та безліч позвільнялись, зараз працює десять, і ми працюємо ще над одним проектом, аби віддати цю функцію компанії, яка професійно вміє це робити і береться за цю роботу, тому що людський фактор дуже впливає на результати контролю», – розповів директор ЛКП «Львівелектротранс» Михайло Сидорович.

В середньому контролер за один вихід на маршрут виписує до десяти штрафних квитанцій. Посилити контроль на маршрутах пропонують і водії.

Для людей же зустріч із контролером завжди несподіванка, але сумлінні пасажири з розумінням ставляться до перевірок. Та іноді люди стають на захист «зайців». «Під час перевірки мене дуже здивувала позиція багатьох громадян, які були в транспортному засобі, вони не розцінюють, що дії контролера є правильними, можливо, людина не може оплатити, але ж є певні правила, ми ж не повинні їх змінювати», – додав Михайло Сидорович.

Все ж у «Львівелектротрансі» фіксують збільшення кількості безквиткових проїздів, а кардинально змінило б ситуацію лише запровадження електронного квитка.