Львівські поліцейські б’ють на сполох: майже щодня у місті трапляється аварія, в якій винні пішоходи. Від початку року сталося вже 386 ДТП за участі безколісних. У антирейтингу ‒ ділянки на вулиці Княгині Ольги, Любінській та Стрийській. Це дороги, де лише в одному напрямку є по 2-3 смуги.
У п’ятницю під колесами автівки ледь не скалічилась мама з немовлям. Все через необережність і легковажність жінки, яка з візочком переходила дорогу просто там, де заманулося. Маму госпіталізували до лікарні, грудну дитину забрав батько. Водій каже, що жінка просто вискочила йому під колеса.
«Вона була на дорозі, я старався зробити все, що міг. Слава богу, з дитиною нічого не сталося. Просто візочок перевернувся. Люди її підняли, все добре», ‒ розповідає учасник ДТП Сергій.
І щодня таких ґав на дорогах сотні, а то і тисячі. Не зупиняє навіть 6 смуг руху. Ось приміром на Стрийській від нового року було збито 11 пішоходів, які перебігали дорогу де прийдеться.
«Поруч пішохідний перехід. Ви ризикуєте своїм життям і наражаєте водіїв», ‒ говорить патрульна поліцейська Катерина Головчук.
В кількох метрах звідти «зебра» і хрест ‒ як нагадування про біду, яка тут вже сталась. Свого часу під колесами легковика тут загинула жінка, яка так перебігала. Водій хоч і не був винен, але згодом сам помер від серцевого нападу. Та люди на це не зважають і віджартовуються. Один порушник взагалі зімітував приступ епілепсії перед патрульними і почав втікати, коли ті пригрозили, що повезуть його в райвідділок.
«Я вибачаюсь, я з ночі. Я хочу спати. Все. Я втомлена», ‒ виправдовується порушниця.
«Я бачу, що нема машини ні справа, ні зліва, ні спереду, ні ззаду і йду. Ну та й іду», ‒ каже ще одна жінка.
Та патрульним не до сміху. Покарати таких пішоходів вони можуть, але штраф копійчаний ‒ 51 гривня. Та й поліцейського не поставиш біля кожного стовпа.
«Справа не в тому, що поліція їх не хоче штрафувати. Для складання адмінматеріалу необхідно мати документи, які засвідчують особу. Часто люди з собою не носять. Відповідно таку людину треба доставляти в райвідділок. Це займає дуже багато часу. Є більш важливіші виклики», ‒ каже старший інспектор відділу безпеки дорожнього руху Роман Марич.
Якщо ж таки стається ДТП за участі пішоходів, то найчастіше вина за водієм. І тут відповідальність вже не лише адміністративна. Бо навіть якщо людина кинулась під колеса, це ще треба довести. І ось що радять юристи.
«Реєстратор, покази свідків, а також, можливо, камери спостереження з будівель, якщо це в місті. Це є доказом в суді. Беззаперечно суд зобов'язаний розглянути і прийняти будь-які докази», ‒ підкреслив у коментарі адвокат Олександр Сотник.
Від початку року копи склали на пішоходів-порушників 591 протокол. Це в середньому два штрафи в день.