За останні 10 років температура Землі не підвищувалася, хоча викиди парникового газу постійно зростали. Про це пише The Economist.
The Economist відзначає, що цілком можливо, що викиди парникових газів не так розігрівають клімат, як гадали досі. Але це не означає, що проблему глобального потепління знято.
Зокрема, науковець Ед Гокінс із Редінзького університету (Британія) вказує, що від 2005 року поверхневі температури вже утримуються на найнижчих значеннях прогнозного діапазону, визначеного для 20 кліматичних моделей. Якщо вони залишаться без змін, то через кілька років випадуть із температурних меж цих схем.
«Невідповідність збільшення викидів парникових газів стабільним температурам належить до наймасштабніших загадок кліматології на сучасному етапі. Хоча це не означає, що глобальне потепління – ілюзія. Температурна крива зберігає ту саму конфігурацію, що й раніше, одначе в перші 10 років ХХІ століття температури фіксують майже на 1°С вищі, ніж у відповідній «декаді» ХХ», – пише видання.
Ця розбіжність, як зазначає The Economist, може означати, що з якоїсь невідомої причини у 2000–2010 роках спостерігалося тимчасове відставання підвищення градусів від збільшення викидів двоокису вуглецю, або, можливо, у 1990-х, коли вони наростали стрімко, був аномальний період.
«Або ж, про що свідчить дедалі ширший перелік досліджень, клімат може реагувати на вищу концентрацію двоокису вуглецю в спосіб, котрий досі розуміли неправильно. Якщо припущення підтвердяться, це може мати велике значення і для кліматології, і для еколого-соціальної політики», - йдеться в матеріалі видання.