Від Шокіна вимагають з’ясувати, звідки Фірташ взяв гроші на купівлю «Інтера»

Нардепи вимагають допитати Хорошковського, який був першим власником U.A. Inter Media Group

13:25, 30 березня 2015

Народні депутати просять Генеральну прокуратуру України (ГПУ) перевірити наявність у президента Росії Володимира Путіна акцій українського телеканалу «Інтер», заявив на брифінгу в понеділок, 30 березня, народний депутат від «Народного фронту» Антон Геращенко.

За словами нардепа, він уже написав відповідну заяву на ім'я генпрокурора.

Зокрема, Геращенко зазначив, що в лютому 2013 р. українського бізнесмена Валерія Хорошковського змусили за $2,5 млрд продати акції телеканалу.

«Ми просимо генерального прокурора дати відповіді на питання: на якій підставі і за які гроші пан Фірташ $2,5 млрд витратив на купівлю контрольного пакета акцій в 2013 р.? Є поки що непідтверджена інформація про те, що це були гроші, які йому були видані за вказівкою Путіна, який вже тоді готувався до захоплення України і йому потрібно було мати впливовий засіб масової інформації», – розповів Геращенко, якого цитує РБК-Україна.

«Друге питання: на яких підставах місяць тому було здійснено продаж 29% телеканалу «Інтер», які належали російському телебаченню через якийсь офшор. Може це офшор Путіна? Тому ми просимо допитати пана Хорошковського про те, як його змусили продати цей телеканал, пана Фірташа про те, де він взяв $2,5 млрд, знайти його дуже просто, він перебуває під арештом, і пана Льовочкіна, звідки він, як державний службовець, який працював спочатку помічником Кучми, помічником Януковича, мав кошти для купівлі пакета акцій», – додав Геращенко.

Нардеп повідомив, що генеральний прокурор України Віктор Шокін доручив розібратися з власниками телеканалу «Інтер».

«Віктор Миколайович Шокін прийняв нашу заяву, доручив Павлові Жебрівському, начальникові одного з управлінь ГПУ провести розслідування з цього питання. І зараз це буде тест для ГПУ і для всього українського народу. Якщо буде допитано Фірташа, Хорошковського, Льовочкіна, осіб, які були уповноважені на проведення цих операцій, буде з'ясовано і пояснено суспільству, за які гроші проводилися ці покупки, то я думаю, що тоді ГПУ цей тест пройде. Якщо ж цю справу будуть замовчувати, то у нас олігархи залишаються при владі, і олігарх у нас не тільки Коломойський, а і Фірташ, є інші власники телеканалів... В країні, яка воює, громадяни повинні знати, кому належать ЗМІ», – сказав Геращенко.

«За кримінально-процесуальним кодексом є термін, тому я думаю, що упродовж найближчого місяця все можна встигнути зробити. Фірташ відомо, де знаходиться, Хорошковський думаю, розповість, якщо захоче, як його примушували або не змушували продавати телеканал «Інтер», звідки були кошти на цю покупку, тому що $2,5 млрд, м'яко кажучи, на дорозі не валяються. Просто в лютому 2013 р. нікому не було дозволено про це питати, тому що вони були недоторканними», – сказав Геращенко.

«Народні депутати від «Народного фронту» внесли пропозицію, щоб всі власники ЗМІ були оприлюднені, і вони не ховалися за офшорами. На жаль, цей законопроект досі не внесений до порядку денного і це буде питання для найближчій погоджувальної ради парламенту», – нагадав Геращенко.

Варто зазначити, що Фірташ з Льовочкіним купили не телеканал «Інтер» як окремий ЗМІ, а мегіагрупу U.A. Inter Media Group, до якої входять телеканали К1, К2, НТН, «Мега», Zoom TV, «Ентер-фільм» та інформаційне агентство «Українські новини».

До лютого 2015 року 29% акцій телеканалу «Інтер» належали російському «Первому каналу», але у Group DF Дмитра Фірташа у цей день заявили про те, що викупили в росіян цей відсоток.

У 2014 р. Телеканал «Інтер» збільшив чистий збиток майже утричі - до 761 млн грн.

Відомо також, що медіагрупа Фірташа-Льовочкіна підписала угоду про партнерство з телеканалом Euronews і після того, як Національна телекомпанія України (НТКУ) втратила ліцензію на українську версію телеканалу, її допоможе розвиватиме U.A. Inter Media Group.