Сьогодні, 5 квітня, набуває чинності Візовий кодекс Європейського Союзу, що його прийняли Європарламент та Рада ЄС у червні 2009 року. Цей документ об’єднує всі правові норми, які регулюють ухвалення рішення з візових питань, повідомляє ІМК.
Візовий кодекс скорочує обсяг єдиної аплікаційної форми для отримання візи ЄС. У ньому прояснюється зміст конкретних рубрик для заповнення, що матиме позитивні наслідки і для заявників, і для працівників консульств.
Нові норми збільшують перелік категорій громадян, які звільняються від платні за візу. Вартість візи для дітей віком від 6 до 12 роки становитиме 35 євро (стандартна вартість візи залишається на рівні 60 євро).
Громадяни країн з-поза меж Шенґенського простору, зокрема України, з якими ЄС уклав угоди про спрощене оформлення віз, продовжують сплачувати за візу 35 євро.
Візовий кодекс також підвищує рівень прозорості та правової певності, оскільки вимагає надавати вмотивовану відповідь про причини відмови у прийнятті візових заявок, а також надає громадянам право на апеляцію проти негативних відповідей.
За новими правилами, для отримання візи консульства прийматимуть закордонний паспорт, якщо він виданий не пізніше, ніж 10 років тому. А власникам продовжених паспортів шенгенських віз не видаватимуть.
У майбутньому для дітей незалежно від віку відкриватимуть окремі візи, припиняється можливість вписувати дітей у візи до батьків. Тому подавачам на візу з дітьми треба врахувати, що на отримання візи для кожної вписаної дитини необхідно виділити по дві сторінки в паспорті.
Зімни торкнулися також подання медичної страховки до консульств. З 5-го квітня копії страховки буде недостатньо, необхідно надавати оригінал, виданий на термін перебування закордоном плюс 15 днів. При цьому Генеральне консульство Чеської республіки вже не вимагатиме від українців довідки про стан здоров’я.