Фактор Тимошенко на сьогодні не є ключовим у питанні підписання Угоди про асоціацію ЄС з Україною. Про таке в ефірі «5 каналу» заявив директор Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Єрмолаєв.
«Останнім часом фокус уваги до колишнього лідера опозиції Юлії Тимошенко зменшився. Я думаю не останню роль тут відіграли аргументи, пов’язані з необхідністю інтеграції України до Митного союзу, які останнім часом почали лунати в цифрах від Росії. Адже у 2013 році стає ще більш зрозумілим, що відбувалось у 2009 році з погляду підписання угоди про газ, яку роль це відіграло, що це був елемент сценарію. І, можливо, для тих європейських політиків і дипломатів, які сумнівалися і не вбачали в судовому процесі над Тимошенко того підґрунтя, яке проявляється зараз, – зараз воно стало для них очевидним», – зазначив Єрмолаєв.
«Станом на сьогодні, інерція у питанні Тимошенко залишається, тим не менше воно не є ключовим. Ну, не може від цієї справи залежати доля цілої держави, доля європейської інтеграції», – наголосив він.
Нагадаємо, 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, у яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту "Східного партнерства", запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації.
23 серпня Високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Кетрін Ештон сказала, що партнерство з Євросоюзом "цілком досяжне" для України і принесе їй вигоду.
Додамо, що 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Юлію Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових угод з Росією у 2009 році. 30 квітня 2013 року Європейський суд з прав людини визнав арешт і утримання Тимошенко під вартою до рішення суду в її справі незаконним. Це, на думку захисників, могло бути підставою для перегляду вироку і звільнення Тимошенко.