«Від Сяну до Дону»

5 знакових виконань гімну України

11:22, 4 березня 2015

Сьогодні, 4 березня, виповнюється 200 років з дня народження Михайла Вербицького – українського священика, композитора, диригента, громадського діяча, автора музики до українського державного гімну. Також цього року відзначають і 150-ї річницю першого публічного виконання гімну.

Рішенням 37-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО 200-річчя з дня народження українського композитора Михайла Вербицького включене до календаря пам’ятних дат на 2014–2015 роки, які будуть відзначатись під егідою цієї організації.

З нагоди річниці у Львові 10 березня о 13.00 на площі Ринок усі охочі зможуть спільно виконати Державний гімн України.

Символічно, що подвійний ювілей припав на той час, коли державний гімн перестав бути для українців чимось формальним. Тож у день народження автора, ZAXID.NET вибрав п’ять зразків найменш пафосного та найбільш емоційного виконання гімну України.

Мабуть, одним із найемоційніших та незвичних виконань гімну стала його версія на віолончелі у рамках проекту "Музика воїнів". Музикант у камуфляжі із вигаданим псевдо "Мартін" зіграв його на засніженому мосту та у лісі.

 

Рок-версія гімну України так само миттєво підкрила інтернет, як і його версія на віолончелі. Її автором став харків'янин Микита Рубченко, який партії всіх інструментів виконав сам.

 

Співачка Джамала виконала гімн у проникливій джазовій манері акапельно перед боксерським боєм між Володимиром Кличком та Олександром Повєткіним у Москві. Неформальне, щире виконання контрастувало із пафосним виконанням гімну Росії співаючим депутатом Йосипом Кобзоном під “мінус”.

 

Світовим рекордом стало виконання гімну більш ніж 500 тисячами українців у новорічну ніч 2014 року. На Майдані знаходились експерти і фахівці, які зафіксували цей результат.

 

Відразу після анексії Криму під час підняття російського прапора на території військово-морської академії ім. П.С. Нахімова деякі курсанти заспівали гімн України. Два десятки хлопців таким чином висловили своє обурення збройною агресію Росії. Їх хотіли заглушити за допомогою оркестру. Однак хлопці доспівали до кінця, після чого віддали честь і повернулися в будівлю навчального закладу.

 

Нагадаємо, що на честь Дня незалежності України у 2010-му році представники різних національностей, які живуть у нашій країні, заспівали гімн різними мовами.