Від Тимошенко вимагають припинити безвідповідальну політику популізму в економіці

15:45, 27 червня 2009

Делегати з’їзду політичної партії Народний Союз "Наша Україна" засудили згубну бюджетну політику та популістські рішення Кабінету Міністрів. "Наша Україна" вимагає від уряду терміново подати до Верховної Ради проекти рішень із виведення економіки держави з кризи. Про це йдеться в резолюції VII з’їзду НСНУ, - повідомляє прес-служба партії.

Текст резолюції подаємо цілком.

"Українська економіка перебуває у стані глибокої кризи. За динамікою переважної більшості базових макроекономічних показників наша держава з перших скотилася на останні місця серед європейських держав. У той час, коли не лише в Європі, але і за її межами з’являються перші ознаки виходу з фінансово-економічної кризи, рецесія економіки нашої країни лише поглиблюється. Цей факт вже змушена визнати Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, яка нещодавно переконувала країну, що підстав для тривоги немає.

Лише за чотири місяці 2009 року спад промислового виробництва склав понад 30%. Обсяги будівельних робіт впали на понад 55%. На транспорті перевезено на 33% менше вантажів. Катастрофічними темпами скорочується зовнішня торгівля. У порівнянні з минулим роком, за перший квартал 2009 року вітчизняний експорт скоротився майже на 40%, а імпорт - майже на 50%. За три місяці поточного року інвестиції в основний капітал вітчизняних підприємств скоротилися на 40%.

За даними Рахункової палати України падіння валового внутрішнього продукту у першому кварталі 2009 року склало понад 20%. Падають реальні доходи громадян, збільшується заборгованість із виплати заробітних плат, скорочуються робочі місця, ростуть ціни. Україна встановила абсолютний антирекорд серед європейських країн за гостротою економічної кризи.

Продовжується політика послаблення енергетичної незалежності України. Нерівноправні і невигідні угоди з російським "Газпромом" загрожують Україні втратою газотранспортної системи. З цією метою вже запущений механізм доведення до банкрутства державної компанії "Нафтогаз України". Лише за останні півтора року заборгованість компанії зросла більше ніж утричі і склала 80 мільярдів гривень.

Уряд продовжує здійснювати згубну для економіки бюджетну політику. Вже сьогодні дефіцит державного бюджету фактично покривається Національним Банком України за рахунок емісії, що породжує загрозу неконтрольованої інфляції. Триває практика стягування податків з підприємців наперед та багатомільярдних неповернень податку на додану вартість підприємствам, що нищить вітчизняний бізнес.

У цій ситуації Кабінет Міністрів продовжує ухвалювати популістські рішення, приховуючи від громадян України інформацію про реальний стан в економіці. Прем’єр-міністр і економічний блок Уряду уникають професійної розмови щодо ситуації із наповненням бюджету, стану єдиного казначейського рахунку міністерства фінансів та зовнішнього боргу.

"Наша Україна" переконана, що причиною такого катастрофічного стану справ є відсутність у керівництва уряду на чолі з Юлією Тимошенко цілісного бачення економічної політики та небажання або нездатність розробити комплексну програму антикризових заходів.

Ми наголошуємо, що неприпустимою в кризовий період є ситуація, коли уряд уже майже півроку працює без міністра фінансів. Більше того, кадрова політика керівництва Кабінету Міністрів спрямована на справжнє спустошення міністерських кабінетів, що перетворює його на уряд порожніх крісел.

"Наша Україна" переконана, що головне завдання уряду - це виведення країни з кризи та вирішення проблем, з якими сьогодні віч-на-віч опинилися мільйони українських родин та сотні тисяч підприємств. Натомість заява Прем’єр-міністра України про початок власної президентської кампанії є чітким свідченням того, що керівництво уряду переймається лише власним політичним майбутнім.

"Наша Україна" закликає керівництво Кабінету Міністрів України та його керівництво негайно припинити безвідповідальну політику популізму. Ми вимагаємо від уряду терміново подати на розгляд Верховної Ради України проекти рішень по виведенню економіки держави з кризи та збалансуванню бюджетної сфери".