Відкриті списки – це додаткові бали для іміджу, - політолог

13:55, 6 червня 2012

Напередодні парламентських виборів партії спробують використовувати популярну ідею «відкритих списків», переконаний політичний експерт Центру політичного консалтингу Сергій Слободчук.

«Небезпека полягає у тому, що цю ідею, як уже не раз бувало, можуть перетворити в обманку для виборця. Усі політичні сили навперебій обіцяли запровадити відкриті списки ще на минулих виборах в Раду у 2007 році, але далі обіцянок справа не пішла», - зазначив політолог.

За його словами, «зараз ідею відкритих списків під назвою «Народний список» пропонує партія Наталії Королевської «Україна - Вперед!».

«У будь-якому випадку це – вдалий хід, який дозволяє виділитися на тлі політичних конкурентів. Потрібно наголосити на ще одному ефекті, який ми відчуємо з плином часу: такі внутрішні вибори спрацюють як реклама для самої партії, яка демонструє, що прагне бути ближче до виборця і враховувати його думку», - зазначає Сергій Слободчук.

Крім того, на його думку, зберігається інтрига, хто з політиків зробить «крок за межу» і ризикне провести внутрішні вибори на посаду голови партії.

«Такий хід вдало працює на імідж політичної структури, що підтверджує регулярна практика внутрішніх виборів лідера в таких партіях, як, наприклад, ізраїльська «Авода». Ще один бонус - мобілізація виборця. Приміром, в штатах Півдня США виборці традиційно активніше брали участь у праймеріз, ніж у самих виборах», - вважає Слободчук.