Отримати державну допомогу на оплату комунальних послуг тепер зможе значно більше мешканців. Про це сьогодні, 29 жовтня, під час брифінгу заявили у міському управлінні соцзахисту. Отримання субсидій ще більше спростила постанова Кабміну, яка набула чинності із 1 жовтня 2015 року.
Зокрема, за цією постановою, у декларації вже не треба писати розмір доходу – лише його назву (наприклад, пенсія чи зарплата ) і джерело отримання (місце праці чи відділення пенсійного фонду).
Крім цього, особові рахунки на комунальні послуги тепер не обов’язково мають бути відкриті тільки на того, хто звернувся за субсидією. Раніше, якщо рахунки були відкриті на різних членів сім’ї, їх потрібно було переоформляти на одного.
Чимало обмежень скасували і щодо майнового стану мешканців – наявності у них квартир чи автомобілів, а також безробітних членів сім’ї працездатного віку.
Орендарям житла субсидію призначатимуть на підставі рішення відповідної комісії та акту обстеження домогосподарства, але лише за наявності договору оренди житла. Причому особові рахунки не мають бути обов’язково відкриті на орендарів.
За новими спрощеннями, субсидію призначатимуть також і тим сім’ям, де не усі зареєстровані члени проживають на конкретній жилплощі. До прикладу, разом із батьками-пенсіонерами можуть бути зареєстровані дорослі діти, але вони проживають в іншому місці. Батьки у цьому випадку зможуть отримати державну допомогу.
Відмови за новими спрощеннями будуть отримувати не більше двох відсотків мешканців. Зокрема, неможливо призначити субсидію тим заявникам, які ніде не зареєстровані.
«Є в нас такий відсоток, це близько 1-2 відсотків від загальної кількості звернень, де людина заповнює декларацію. Коли ми замовляємо довідку про склад сім’ї, там ніхто не зареєстрований. Такій сім"ї ми не можемо призначити субсидію. Бо субсидія призначається за реєстрацією або за договором оренди», – пояснила начальник Галицького відділу управління соцзахисту Марія Подоляк.
«Багато хто з тих мешканців, яким фактично не вийшла субсидія в неопалювальний період, в опалювальний, коли будуть більші нарахування на оплату житлово-комунальних послуг, вони зможуть отримати відшкодування з державного бюджету у вигляді субсидій», – додав в.о. начальника міського управління соцзахисту Ігор Кобрин.
Зараз за субсидіями щодня звертаються 600-700 львів’ян. Порівняно з минулим роком це у вісім разів більше.