Парламентські вибори принесуть зміни в Україні за умови реальної політичної конкуренції та повної свободи вибору у людей. Про це заявила лідер партії «Україна – Вперед!», народний депутат Наталія Королевська під час виступу на Ялтинській щорічній зустрічі YES.
Багато що, на її переконання, буде залежати саме від нових політичних сил. «Нам належить скласти іспит на зрілість української політики та готовність нових політичних сил взяти на себе відповідальність за країну. У нас з'явився шанс змінити якість української політики, привівши в неї нових людей. Вибори щось змінять у країні, якщо буде реальна політична конкуренція, а у людей – реальна свобода вибору», – зазначила Королевська.
На думку лідера партії «Україна – Вперед!», необхідно вирішити три головні завдання. Перше – припинити політичну війну, що руйнує потенціал країни, та розпочати конструктивний діалог. «У цьому відповідальність, насамперед, нових політичних сил. Ми маємо продемонструвати нову якість політичної дискусії, цивілізовану конкуренцію, а не війну на взаємне знищення. Програємо всі разом – програє Україна», – наголосила нардеп.
Друге – потрібно повернути довіру людей до політиків, оскільки за 20 років нездійснених надій та невиконаних обіцянок у країні дискредитовано сам інститут державної влади. «Потрібно не змагатися в економічному та соціальному популізмі, а запропонувати реальні рішення наявних проблем, отримати мандат довіри людей, заручитися підтримкою для реалізації нової економічної моделі», – сказала Королевська.
Третє завдання, за словами Королевської, реалізувати нову економічну модель, що вивільнить величезний економічний потенціал України. Це дозволить скоротити прірву між бідними і багатими та створити сильний середній клас, як основу демократії в країні, двигуна економічних реформ та свобод.
«Ми продемонструємо нову якість української політики. Я впевнена, за підтримки людей, громадянського суспільства та європейських інституцій ми повернемо в українську політику цінності, на яких стоїть демократична Європа: свобода, справедливість, солідарність. Я в це вірю», – підсумувала лідер партії «Україна – Вперед!» Наталія Королевська.
Нагадаємо, вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.
30 липня в Україні стартувала передвиборча кампанія виборів Верховної Ради.
Додамо, що ЦВК зареєструвала 87 політичних партій для участі у виборах (кандидатів 2 643). Окрім цього, ЦВК зареєструвала 2 641 особу-кандидата в депутати Верховної Ради по мажоритарних округах.