Сьогодні, 17 грудня, пластуни передали Львову Вифлеємський вогонь миру. Передача відбулась у міськраді в особі міського голови Андрія Садового.
«Дякуємо усім пластунам, особливо найменшим, які сьогодні привезли до Львова Вогонь миру. Хочемо у це вірити і будемо робити все можливе. Дякую пластунам за цю добру традицію, за відвагу і мужність. Одні з найбільших похорон були, коли ховали нашого пластуна Віктора Гурняка. Це приклад мужності, тому дуже важливо, щоб цей вогонь приніс мир в наші домівки у Львові і в нашій державі Україні», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий, передає прес-служба ЛМР.
Вогонь миру розмістили в холі Ратуші на першому поверсі, де він перебуватиме до січня 2015 року, щоб усі охочі могли запалити від нього свічки та принести Вифлеємський вогонь додому.
«Ми дуже надіємось, що цьогорічний Вифлеємський вогонь миру матиме ще додаткове значення для всіх українців. Якщо раніше це було лише тепло різдвяних свят, цьогоріч ми вкладаємо в нього більший зміст. Це те, довкола чого може об’єднатись вся Україна. Цей вогонь вже помандрував на схід країни до вояків, які захищають незалежність нашої держави, а також буде поширений серед вірян міста, області та України загалом», – зазначила представник Пласту Христина Бліновська.
Міський голова також додав, що в четвер на пленарному засіданні сесії ЛМР розглядатимуть ухвалу про передачу приміщень для Пластового центру в будівлі на вулиці Шептицьких.
«Тоді у вас буде, фактично, другий поверх, третій і горище, яке можете зробити. Це буде такий пластовий будинок», – запевнив Андрій Садовий.
Довідка. Вифлеємський вогонь миру – міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає в поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.
Вперше Вогонь до України потрапив ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно ж відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході. Вифлеємський вогонь, котрий символізує тепло, мир, злагоду і сподівання, Україною поширюють пластуни. Вогонь передають від міста до міста й заносять у церкви, державні установи, школи, сиротинці, лікарні.
Вогнем з Вифлеєму люди можуть запалити свічки вдома на Святу Вечерю. Крім того, Вогонь заносять до сиротинців, лікарень, щоб ті, котрі перебувають далеко від своїх рідних, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.
Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану – до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.