Вихід депутатів з НСНУ - це організована криза, - політолог Андрій Єрмолаєв

16:35, 20 лютого 2008

"Мова йде про складну комбінацію, де немає чорного і білого. Якби НСНУ була сталою партією, це б виглядало як демарш. А зараз ми маємо пікантну ситуацію - політики, що вийшли з партії, апелюють до деяких депутатів, діями яких незадоволені і нарікають на невдалі дії керівництва, не називаючи при цьому імен. Реальним керівником НСНУ є Президент. Але він мовчить. Це може свідчити про те, що частково така комбінація погоджена у партії", - заявив ZAXID.NET політолог Андрій Єрмолаєв, коментуючи вихід п’ятьох нардепів з НСНУ.

Політолог наголосив, що тепер є два найбільш ймовірних варіанти розвитку ситуації.

"Це може бути внутрішньопартійний бунт, мета якого перерозподілити кадрові і партійні ресурси, відновити контроль президентського оточення над депутатами і створити підстави для розпуску коаліції. Другий може призвести до висловлення недовіри депутатам, які покинули ряди НСНУ, і позбавлення їх депутатських мандатів".

Найбільш ймовірним варіантом розвитку подій, на думку Андрія Єрмолаєва, є перший. Однак, як запевнив політолог, це не призведе до переформатування коаліції, оскільки забракне депутатських голосів для підписання нового коаліційного договору.

"Все це просто виглядає як інтрига, організована криза, але я не бачу з неї виходу на нову коаліцію, скільки б про це не говорили", - резюмував він.

Довiдка ZAXID.NET

П’ятеро народних депутатів з фракції блоку "Наша Україна - Народна самооборона" та заступник голови Секретаріату Президента оголосили про свій вихід з політичної партії Народний Союз "Наша Україна". Як повідомляє інформаційний сайт RAZOM, це Роман Безсмертний, член Політичної ради партії, заступник голови Секретаріату Президента України, Михайло Полянчич, голова Центральної контрольно-ревізійної комісії партії, народний депутат України, Ігор Кріль, заступник голови партії, народний депутат України, Віктор Тополов, член Президії партії, народний депутат України, Оксана Білозір, член Політичної ради партії, народний депутат України, Василь Петьовка, член Політичної ради партії, народний депутат України".

Серед причин, які підштовхнули їх на такий крок, нардепи вказують на незворотні негативні тенденції в розвитку партії як в центрі так і на місцях. По-друге, "Наша Україна" як сформований політичний бренд стала зручним майданчиком, красивою ширмою для втілення нав’язуваних ззовні ідей. По-третє, це неспроможність та небажання використання колективного досвіду активу партії, через що утворилася велика дистанція між партійними лідерами та рядовими партійцями. І, найголовніше, на думку п’ятьох нардепів, на ключових позиціях у керівництві Партії зараз перебувають люди, віддані Президенту. "Нам нічого робити в компанії тих, хто змінив орієнтацію", - заявляють депутати.