Вихід п’ятьох нардепів з НСНУ може призвести до розвалу коаліції, - політолог Володимир Фесенко

11:50, 20 лютого 2008

"Вихід п’ятьох нардепів з НСНУ - це суто декларативний крок, який має засвідчити тенденцію переформатування президентського табору. Зараз ми бачимо відтік людей з "Нашої України". Наступним кроком може стати формування і кристалізація нової політичної сили, що, своєю чергою, може призвести до змін у коаліції", - заявив ZAXID.NET політолог Володимир Фесенко, коментуючи вихід з НСНУ п’ятьох нардепів.

На його думку, насамперед, це посилить протиріччя в коаліції, оскільки ці депутати можуть створити власну групу, з відмінною думкою, яку нав’язуватимуть колегам по коаліції. Відтак, у випадку виникнення принципової суперечки з того чи іншого питання, вони можуть блокувати ухвалення певних рішень або навіть вийти з коаліції в знак протесту.

"Такий ризик існує, і якщо це відбудеться, постане питання про існування коаліції загалом", - наголосив він.

Володимир Фесенко додав, що принциповим для подальшого розвитку подій стане те, з ким буде Президент. "Через кілька тижнів або й раніше він визначиться. Якщо буде створена нова сила, Ющенко може заявити про те, що не хоче, щоб його "приватизувала" одна політична сила і формально вийде з НСНУ. Але разом з тим він не відштовхуватиме цю партію і не протиставлятиме її новій силі", - резюмував він.

Довiдка ZAXID.NET

П’ятеро народних депутатів з фракції блоку "Наша Україна - Народна самооборона" та заступник голови Секретаріату Президента оголосили про свій вихід з політичної партії Народний Союз "Наша Україна". Як повідомляє інформаційний сайт RAZOM, це Роман Безсмертний, член Політичної ради партії, заступник голови Секретаріату Президента України, Михайло Полянчич, голова Центральної контрольно-ревізійної комісії партії, народний депутат України, Ігор Кріль, заступник голови партії, народний депутат України, Віктор Тополов, член Президії партії, народний депутат України, Оксана Білозір, член Політичної ради партії, народний депутат України, Василь Петьовка, член Політичної ради партії, народний депутат України".

Серед причин, які підштовхнули їх на такий крок, нардепи вказують на незворотні негативні тенденції в розвитку партії як в центрі так і на місцях. По-друге, "Наша Україна" як сформований політичний бренд стала зручним майданчиком, красивою ширмою для втілення нав’язуваних ззовні ідей. По-третє, це неспроможність та небажання використання колективного досвіду активу партії, через що утворилася велика дистанція між партійними лідерами та рядовими партійцями. І, найголовніше, на думку п’ятьох нардепів, на ключових позиціях у керівництві Партії зараз перебувають люди, віддані Президенту. "Нам нічого робити в компанії тих, хто змінив орієнтацію", - заявляють депутати.