Виконком Львівської міськради не скасував рішення про обмеження проїзду пільговикам до шести годин на день у міському автотранспорті, прийняте 10 березня з метою врегулювання ситуації у сфері громадських перевезень Львова.
Натомість, управлінці ЛМР вирішили створити робочу групу, до якої увійдуть представники перевізників, пільгових категорій населення, управлінці та члени громадських організацій. Впродовж тижня вони повинні прийняти рішення: скасовувати чи ні рішення виконкому про обмеження прав пільговиків, чи знайти іншу оптимальну модель врегулювання конфліктної ситуації на ринку автоперевезень у Львові.
Відповідне рішення виконком прийняв сьогодні, 23 березня, після кількагодинної дискусії з громадськістю Львова щодо законності та доцільності скасування пільг.
«Я пропоную, щоб упродовж тижня робоча група відшукала ту модель врегулювання ситуації , яка має бути прийнятна для всіх: і для пільговиків, і для перевізників», - заявив міський голова Львова.
Він також пояснив, що такої складної ситуації на ринку громадських перевезень у Львові не було багато років, але колапсу в місті допускати не можна.
Перевізники прийшли на засідання виконкому з плакатами. Фото: ZAXID.NET
«Я розумію, що ціни на паливо зросли, і перевізникам важко працювати з існуючим тарифом. А з іншого боку я бачу, що не підвищуються пенсії та зарплати людей. В той час, коли тарифи та ціни зростають на 210% чи маємо ми право обтяжувати людей ще й підвищенням цін на проїзд?, - звернувся Андрій Садовий до присутніх на громадському обговоренні львів'ян. - Рішення про скасування пільгового проїзду на кілька годин – це дуже непросте рішення, але чи мали ми інший вибір, коли були на порозі повного колапсу у транспортній сфер? Якби завтра перевізники не вийшли на маршрути, якою була б реакція громади на це?».
Голова Львівського осередку «Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників» Іван Велійка під час обговорення зазначив, що не зважаючи на те, яким буде рішення комісії - скасовувати пільговий проїзд чи ні, питання про підвищення тарифу користування громадським автотранспортом відкладати не можна.
"Навіть якщо у червні вступить в дію закон про скасування пільг для більшості категорій пільговиків - це не вирішить ситуації. Ринок нафтопродуктів диктує свої умови, і перевізник не можуть працювати собі у збиток. Підвищувати тариф доведеться", - зазначив Велійка.
Нагадаємо, 10 березня виконком ЛМР прийняв рішення скасувати пільговикам безкоштовний проїзд у громадському автотранспорті впродовж шести годин на день (з 10:00 до 16:00). Таке рішення діятиме до 1 червня 2015 року.
Перед прийняттям цього рішення перевізники попередили управлінців ЛМР: якщо у місті не розглянуть питання з підвищення тарифів на проїзд у автобусах, то вони перестануть виходити на маршрути.
Загалом, коли кілька тижнів тому ціна на дизпаливо сягнула позначки 28 гр/л, на обслуговування громадських маршрутів Львова не виходили близько 200 автобусів. Для повноцінного функціонування сфери громадських автоперевезень щодня на свої маршрути мають виходити 700 автобусів.