Виконком затвердив нову структуру управління освіти Львова

11:50, 12 серпня 2011

Сьогодні, 12 серпня, виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив Положення про управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та його структури.

Як наголосив міський голова Львова Андрій Садовий на засіданні виконкому, у 1990-х роках Львів був лідером освіти в Україні, однак згодом почав втрачати такі позиції.

«На превеликий жаль, сьогодні ми не займаємо лідируючих позицій в Україні. Запропоновані зміни дадуть нам змогу знову лідирувати!», – наголосив мер.

Отож, за словами начальника управління освіти Львівської міської ради Володимира Огури, новий формат управління освіти дасть змогу реалізовувати єдину освітню політику у всіх районах міста.

Рішенням виконкому передбачено, що в управління освіти Львівської міської ради тепер будуть такі підрозділи, як відділ дошкільної і початкової освіти. У ньому чиновник обіцяє налагодити роботу, яка дозволить оптимізувати навантаження на спеціалістів, перейти на закупівлю продуктів харчування безпосередньо у виробника тощо.

Відділ загальної середньої освіти займатиметься зокрема створенням освітніх округів, бази навчальних закладів. «Ми працюємо над єдиними стандартами діяльності: школи можуть бути різні, різнопланово розвинені, але мати єдиний підхід», – пояснив Огура.

«Також це відділ освіти в спеціалізованих навчальних закладах (гімназіях, ліцеях). Такі заклади мали б відрізнятись елітністю в найкращому значенні цього слова… Чомусь з 48 закладі, які спеціалізуються на вивченні англійської мови, лише два переможці всеукраїнських олімпіад з англійської», – сказав Огура.

Також до управління входитиме відділ з питань виховної роботи і позашкільної освіти, відділ кадрової роботи (якого раніше в управлінні не було), відділ аналітики, контролю та аудиту, відділ фінансово-економічної політики та менеджменту. Крім того, управління включатиме такі структурні підрозділи: три централізовані бухгалтерії (для дошкільних закладів, середніх загальноосвітніх та інших закладі совіти), логопедичний пункт (з 10 штатними одиницями), навчально-методичний центр, дві групи централізованого матеріально-технічного забезпечення, організаційний відділ, відділ комп’ютерних технологій, відділ з питань енергоменеджменту, сектор тендерних закупівель.

«Йдеться про об’єднання спеціалістів, які працювали в районах, в одну структуру, щоб люди не займались тим, що їм не властиво», – сказав Огура. З його слів, в результаті прийнятого виконкомом рішення максимально може бути скорочено 30 чиновників. Водночас, він запевнив, що всі директори шкіл, які працювали в районних відділах освіти, збережуть свої посади директорів, а чиновники місцевих органів влади будуть переведені на інші посади.

Водночас мер Львова Андрій Садовий наголосив, що керівники районних відділів освіти на сьогодні фактично виконували обов’язки завгоспів.

Мер також наголосив, що нова структура не зачіпатиме освітнього процесу. «Йдеться виключно про чиновників освітньої галузі, яким дуже добре живеться і яким жодних змін не потрібно. Треба дати можливість директорам, вчителям працювати, що їм скеровували менше наказів, циркулярів. Чиновники є в усьому світі, але їх тримають в узді. У нас вони часто прикривають свої недобрі речі патріотизмом. Наше завдання – робити не те, що подобається, а те, що потрібно. Адже і депутати сьогоднішні не всім подобаються, і мер. Але вважаю, що це мій плюс, що перед посадою міського голови я не був чиновником», – сказав мер.

Водночас Андрій Садовий запевнив, що після прийняття цього рішення відбудеться його подальше обговорення.

«Ми маємо увійти в бюджетний процес, щось підкоригуємо, але така концепція є хороша», – сказав Андрій Садовий.

Як інформував ZAXID.NET, 14 липня на засіданні сесії Львівської міської ради були внесені зміни у структуру управління освіти Львівської міської ради. Прийнято ухвалу, згідно з якою з 1 жовтня припиняються шляхом ліквідації районні відділи освіти.