Українські та іноземні економічні експерти схвально оцінили проект «Нова економіка – нова країна», презентований Наталією Королевською, лідером партії «Україна – Вперед!».
Свої висновки вони озвучили сьогодні у Києві під час економічного форуму. Експерти відзначили, що запропоновані партією «Україна – Вперед!» кроки щодо стимулювання вітчизняної економіки є своєчасними та відповідають європейській практиці, повідомила прес-служба партії.
Як зазначив під час обговорення проекту екс-міністр фінансів Угорщини Тібор Драшкович, 20 років тому в Україні, Угорщині та інших країнах Центральної Європи була схожа ситуація та схожі проблеми. Однак, скориставшись економічною моделлю, яку свого часу розробили спеціалісти ЄС, Угорщина більш упевнено дивиться в майбутнє та готова до можливих нових труднощів. Тібор Драшкович також зазначив, що низка висновків, які для себе зробила Угорщина, враховані в проекті «Нова економіка – нова країна».
«У нас була ілюзія, що ухвалення законів є достатнім для змін. Але це не так, ми мусили дізнатись, що установи, які впроваджують ці закони, є настільки ж важливими і ми вчасно не доклали достатньо зусиль, щоб їх реформувати. Ще одним важливим уроком є дерегуляція. Я абсолютно впевнений, що подолання непотрібних правил та регуляторних норм є життєво необхідним», – сказав Тібор Драшкович.
Він також відзначив, що під час економічної кризи Угорщині довелось усвідомити, що вільний ринок не вирішує всіх проблем, тож у певних галузях потрібна більша регуляція, зокрема у банківській сфері та у питаннях захисту прав споживачів. Підсумовуючи свій виступ, Тібор Драшкович висловив упевненість у тому, що Україна зможе гідно пройти шляхом реформ. «Я та моя країна зацікавлені, щоб завдяки посиленим старанням в реформуванні, Україна стала успішною та процвітаючою», – сказав він.
Разом з тим, російський економіст Михайло Хазін зазначив, що перш ніж говорити про роль держави в економічному розвитку країни, необхідно чітко визначити, що саме має робити держава та як вона це робитиме.
«Презентований сьогодні проект «Нова економіка – нова країна» мені дуже подобається. Однак я добре розумію, що щось зробити можна, щось самотужки зробити не вдасться, але найголовніше, усе це не можна зробити одночасно, тому що може просто не вистачити ресурсів. Тому, перш за все, цю програму потрібно адаптувати до тих реалій, які є. Для того, щоб ця система могла працювати, необхідно змінювати правила гри, щоб суспільство прийняло такі зміни», – зазначив він.
Михайло Хазін наголосив, що одним із важливих факторів розвитку економіки будь-якої країни є експортна складова, оскільки лише держави з населенням понад 500 млн можуть дозволити собі розвиток за рахунок внутрішнього ринку. Тому Україна має визначитись з питаннями, кому і що вона експортуватиме.
Зазначимо, сьогодні у Києві відбувся економічний форум, на якому лідер партії «Україна – Вперед!» Наталія Королевська презентувала для економічних експертів проект «Нова економіка – нова країна». Попередні дискусії щодо цього проекту відбулися вже у 25 містах Україні, участь у них взяли понад 30 тисяч громадян. Презентація програми «Нова економіка – нова країна» відбудеться у вересні цього року.