Він боровся за чистоту національної ідеї, - з похорону Івана Геля

15:13, 18 березня 2011

18 березня на Личаківському цвинтарі у Львові відбувся похорон правозахисника і дисидента Івана Геля. Попрощатися із Гелем прийшли, зокрема, львівський міський голова Андрій Садовий і його заступник з гуманітарних питань Василь Косів та голова Львівської обласної ради Олег Панькевич.

Окрім них, на похороні також були присутні депутати Львівської обласної ради – зокрема, «нашоукраїнці» Мирослав Сеник та Олександр Старовойт і «рухівець» Святослав Шеремета – народний депутат від «Нашої України» Володимир В’язівський, дисидент та проректор УКУ Мирослав Маринович, письменник Ігор Калинець, ректор ЛНУ ім. Івана Франка Іван Вакарчук, Юрій Шухевич та інші.

Так, Іван Вакарчук подякував Іванові Гелю за його одержимість у боротьбі за чистоту української національної ідеї та за те, що той об’єднав боротьбу за незалежність України з боротьбою за віру. Своєю чергою Мирослав Маринович наголосив, що попри усі випробування, які випали на долю покійного, ворог ніколи не зумів його зламати і не зміг нічого з ним зробити.

«Це – велика людина, яка себе повністю віддала служінню Україні: табори, тюрми, катування… Він завжди був попереду. І сьогодні складно повністю оцінити ту його велич. Думаю, чим більше часу буде минати, тим краще ми будемо його бачити. Він себе віддав. Він є прикладом для наслідування, і для мене честь жити в місті, де він робив великі, добрі справи», - своєю чергою сказав у коментарі для ZAXID.NET мер Львова Андрій Садовий.

Івана Геля поховали на Личаківському цвинтарі у гробівці, який він сам собі заздалегідь приготував, неподалік від входу.

Нагадаємо, що Іван Гель помер у ніч на 16 березня.

Довiдка ZAXID.NET
Довідка від Wikipedia: Український правозахисник, дисидент, політик, публіцист Іван Гель народився 17 липня 1937 у с. Кліцко Городоцького району Львівської області). За спеціальністю — історик. Закінчив Львівський університет заочно. У радянські часи був неодноразово засуджений за звинуваченням у так званій антирадянській агітації і пропаганді. В ув’язненні провів 16 років, на засланні — п’ять. Після звільнення у 1989 р. — один із засновників Української гельсінської спілки. Був членом редколегії журналу «Український вісник», головою комітету за виведення з підпілля та легалізації УГКЦ. Був депутатом, заступником голови Львівської обласної ради першого демократичного скликання (1990—1994), активним учасником суспільно-політичного життя. Очолював Львівську обласну комісію відновлення прав реабілітованих. 18 вересня 2009 року Президент України Віктор Ющенко нагородив Івана Геля орденом Свободи «за вагомий особистий внесок у відродження Української греко-католицької церкви та з нагоди 20-ї річниці виходу її з підпілля».