«Він був найрозумніший і найдобріший»

У Львові попрощались із хірургом Ігорем Геричем

14:35, 16 червня 2014

Сьогодні, 16 червня, в церкві Святої Трійці на вул. Тершаківців у Львові попрощалися із завідувачем кафедри хірургії №1 ЛНМУ імені Данила Галицького, доктором медичних наук, професором Ігорем Геричем.

Вшанувати пам'ять відомого хірурга, громадського діяча Ігоря Герича прийшли депутати Львівської обласної та міської рад, колеги із Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, департаменту охорони здоров’я ЛОДА та міського управління здоров’я, студенти та друзі.

Як розповіли його колеги та однокурсники, Ігор Герич завжди вмів підтримати, дати пораду чи просто розважити добрим словом.

«На нашому курсі це був найрозумніший студент. І найдобріший. І хоча в житті буває всяке, навряд чи хтось зможе сказати про цю людину щось погане», – розповіла однокурсниця Любов Діжак.

Навіть служба в Афганістані не зламала позитивного ставлення до життя Ігоря Герича. «Він єдиний з курсу пройшов Афганістан. До цього він не курив, а після - почав. Але все одно залишився дуже позитивним», – додав однокурсник Роман Кельбас.

Поховають Ігоря Герича у вівторок, 17 червня, в рідному місті Турці, що на Львівщині.

Як повідомляв ZAXID.NET неділю, 15 червня, відійшов у вічність завідувач кафедри хірургії №1 ЛНМУ ім. Данила Галицького, доктор медичних наук, професор Ігор Герич. Причиною смерті медика став серцевий напад.

Довідка

Ігор Дионізович Герич народився 15 жовтня 1961 року у місті Турка Львівської області в родині відомих бойківських лікарів – Віри і Дионізія Герич.

У 1984 році з відзнакою закінчив Львівський державний медичний інститут (зараз – Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького) за спеціальністю лікувальна справа. У 1985-му після отримання кваліфікації хірурга працював лікарем-хірургом Турківської центральної районної лікарні.

У 1985–1987 роках проходив строкову військову службу в складі обмеженого контингенту радянських військ в Демократичній Республіці Афганістан.

Після демобілізації короткочасно працював лікарем-хірургом II хірургічного відділення Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, допоки в серпні 1987 року не поступив в аспірантуру при кафедрі загальної хірургії Львівського державного медичного інституту.

У 1999 році отримав науковий ступінь доктора медичних наук. З 2002 року після отримання звання професора до 2013-го – професор кафедри загальної хірургії, з 2013 року – завідувач кафедри хірургії №1 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, голова Львівського осередку Асоціації хірургів України.

У 2005-2008 роках – начальник Головного управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації, голова Українського лікарського товариства у Львові.

З 2005-го до 2010 року – член Національної ради з питань охорони здоров’я населення при Президентові України, член Вищої вченої ради Міністерства охорони здоров’я України, член дорадчої ради при Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

З 2010 року – голова правління Галицької лікарняної каси, гостьовий професор Школи біоетики Українського католицького університету, де в рамках сертифікатної програми з біоетики «На службі охорони життя» викладає курс «Лікарська етика».