Він хотів заборонити Майдан

Андрій Левик, начальник відділу охорони культурної спадщини та культурних цінностей ЛОДА свого часу поставив підпис під позовною заявою в котрій просив суд обмежити право студентів на мирне зібрання

00:22, 13 січня 2015

Янукович втік, Партію регіонів розігнали, а Андрій Левик у Львові продовжує працювати як ні в чому й не бувало. Через це Комітет Майдану Львівщини прийняв звернення до нового керівника області, Олега Синютки з вимогою звільнення Андрія Левика з займаної посати з забороню займати будь які посади в ЛОДА.

Голові Львівської обласної
державної адміністрації
п. О.Синютці

ЗВЕРНЕННЯ
щодо неприпустимості
подальшого перебування на посаді у Львівській ОДА Андрія Левика

22 листопада 2013 року Львівські студенти розпочали мирну акцію протесту проти згортання курсу на підтримку євроінтеграції, котра пізніше переросла у Євромайдан у Львові. Молодь котра тієї ночі вийшла на центральну площу Львова відстояти своє право на краще майбутнє одразу зустріла опір. Один з чиновників облдержадміністрації, начальник відділу охорони культурної спадщини та культурних цінностей не посоромився поставити свій підпис під позовною заявою, у котрій просив суд обмежити право студентів на мирне зібрання.

Мотивація вражала - мовляв, мирні зібрання будуть проходити у безпосередній близькості до об’єктів культурної спадщини, що може негативно вплинути на стан їх використання і збереження. Цей та інші аргументи в дусі радянського періоду і навіть з посиланнями на акти Президії Верховної Ради СРСР виявилися вкрай переконливими для суду і судових виконавців, котрі вже о 5 ранку були готові виконувати судове рішення. Свою готовність тієї ж таки ночі виконати «вимоги з охорони культурної спадщини» демонстрували і спецпідрозділи міліції. Лише присутність в цей час на місці громадських діячів та представників духовенства завадила планам задушити Майдан у зародку.

Важко собі уявити наслідки, котрі могли мате місце, якби влада тоді пішла на силовий розгін акції протесту, особливо враховуючи те, що тижнем пізніше вночі відбулося у Києві. І все це стало можливим саме тому, що у Львівській ОДА знайшовся той, хто проставити підпис під судовим позовом, ганебним з точки зору етики службовця і категорично негідним для патріота і охоронця історичної спадщини.

Пройшов час, і Революція Гідності, котра розпочалася з Майданів, у тому числі з львівського, перемогла режим. Судді котрі виносили рішення про обмеження масової акції підпадають під дію прийнятого Закону України «Про очищення влади». Проте і надалі з дивних для громадськості причин, на своєму місці головного охоронця історико-культурної спадщини залишається Андрій Левик.

Свого часу в рамках Комітету Майдану Львівщини висловив однозначну оцінку про звільнення із займаних посад 11-ох чиновників виконавчої вертикалі влади. З тих чиє звільнення належить до компетенції Львівської ОДА, на посаді залишився лише Андрій Левик.

Вважаємо подальше перебування на посаді головного охоронця історико-культурної спадщини людини, яка (нехай навіть з чиєїсь волі) підписала документ, котрий міг спровокувати масові заворушення у Львові, неприпустимим явищем. Власне така ситуація суперечить одній з вимог Майдану – покарати винних. Зазначене питання є настільки резонансним, що воно не потребує ніяких додаткових службових розслідувань, імітацією яких займалася Львівська ОДА, отримуючи звернення окремих активістів з вимогою звільнити Левика Андрія.

Чекаємо на Ваше рішення і на розпорядження про звільнення Левика Андрія із займаної посади начальника відділу відділу охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської ОДА без права займати будь які посади в ЛОДА.

Комітет Майдану Львівщини важко запідозрити у намірах вирішити у такий спосіб якісь кадрові питання . Проте з метою уникнення звинувачень у намірах звільнити зайняте крісло службової особи, що має опікуватися спадщиною, котрі активно поширює сам Андрій Левик, пропонуємо одразу ж після його звільнення оголосити відкритий конкурс на цю посаду.
Сподіваємося на швидкі рішення з порушеного питання!

Прийнято на засіданні Комітету Майдану Львівщини