Він має шанс знову стати на ноги

Офіцер зі Львівщини, який допоміг врятувати майже 400 бійців, потребує лікування у Німеччині

16:13, 26 листопада 2014

23-річний офіцер-артилерист зі Львівщини Володимир Гера допоміг вивести близько 400 українських військових, які потрапили в оточення на околиці Лутугине, що за 15 км від Луганська. Молодий офіцер-навідник із села Чернилява Яворівського району коригував артилерійський вогонь, перебуваючи на 12 поверсі металургійного заводу, прикриваючи відхід бійців. У цьому бою він сам отримав важке поранення.

Уламок зачепив хребет, прикувавши хлопця до ліжка. Він переніс уже кілька операцій. Однак досі може рухати лише головою та руками, на одній з яких – апарат Ілізарова. Українські лікарі склали пошкоджену руку, витягли уламки, однак за відновлення хребців та нервових закінчень хребта не беруться. Хоча успішне проведення операції на хребті дозволило б хлопцеві стати на ноги.

Такі операції проводять німецькі лікарі. Втім, коштів на дороге лікування за кордоном родина військовослужбовця не має.

Володимир Гера із родиною після випускних урочистостей у Академії сухопутних військ

Зараз Володимир Гера перебуває у київській клініці «Оберіг», де йому минулого тижня провели третю операцію на руці.

У телефонній розмові із ZAXID.NET Володимир розповів про свою історію детальніше.

Володимире, розкажіть про те, як вдалося вивести з оточення кілька сотень військових?

– Це не особисто моя заслуга, а робота цілого комплексу людей. Це заслуга артилеристів, моїх солдатів та цілої бригади. Я виконував обов’язки коригувальника вогню. Передані мною координати про розташування сил противника були точними.

У мене був прилад для вимірювання відстані – далекомір, за допомогою якого через нескладні розрахунки визначаються координати цілей. Зайнявши позицію на 12 поверсі металургійного заводу, я передавав координати солдатам. Вони відкривали по них вогонь у відповідь на обстріли з іншої сторони.

Це найбільший бій, який відбувся після доставки першого «гуманітарного конвою» з Росії.

Володимир у зоні АТО на сході

Як отримали поранення?

– Поранення отримав, перебуваючи на 12 поверсі будівлі заводу. У будівлю влучив снаряд, який розірвався недалеко від мене. Як пізніше з’ясували лікарі, уламки потрапили із правого, не захищеного бронежилетом боку. Роздробили кістку правої руки, поламали два ребра, після чого застрягли у хребті, зачепивши легені.

Хто допоміг врятуватися на полі бою?

– Мене врятував мій солдат. Його віднесло ударною силою до стіни. Хвилин 20 він не рухався. А коли відійшов, то почав стягувати мене на нижчі поверхи.

Після цього мене спочатку доставили у польовий госпіталь. Згодом перевели у Харківську обласну лікарню. А вже після цього направили у київську клініку «Оберіг».

Як почуваєтесь зараз?

– Зараз – добре. Уже набагато краще. Приймаю препарати, які допомагають зменшити набряк ділянки спинного мозку. Здав аналізи, які свідчать про позитивні результати.

Зараз лікарі готують мене до проведення операції. Я приймаю препарати для зменшення набряку спинного мозку. Лікарі кажуть, що операція повинна бути проведена до Нового року. Бо якщо мине більше, ніж півроку після поранення, то не буде сенсу робити операцію.

На руці зараз стоїть апарат Ілізарова. Я її вже відчуваю, вона вже майже зажила.

Розкажіть, як потрапили на схід?

У 2013 році закінчив Академію сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного. Служив у військовій частині в Яворові. На схід поїхав в середині серпня.

Під час навчання в Академії сухопутних військ

Найбільші бої, у яких брав участь відбувалися під Красним Лиманом, Сєверодонєцком, Лисичанськом і Лутугиним, де, власне, й отримав поранення.

***

Лікування Володимира Гери складається з двох частин – перебування у клініці «Оберіг», яке коштує ₴110 тис. та операція на спинному мозку. Приблизно половину суми за лікування Володимира у київській клініці вже оплатили.

Наступний етап лікування – проведення операції для стабілізації хребта і відновлення чутливості нервових закінчень спинного мозку. Такі операції проводять у Німеччині і коштують вони орієнтовно €200 тис. Ще €62 тис. потрібно для проходження реабілітації в інституті нейрохірургії.

Для тих, хто має можливість допомогти родині зі збором коштів на лікування подаємо номер рахунку мами Володимира. Приватбанк: 4149 4978 1616 6260 – Гера Марія Степанівна.