Винен локатор

Авіадиспетчери «Внуково» скидають провину за аварію Falcon на несправне радіолокаційне обладнання

11:30, 24 жовтня 2014

Авіадиспетчери «Внуково», котрих звинувачують у причетності до аварії літака Dassault Falcon 50, внаслідок якої загинув гендиректор французького енергетичного концерну Total Крістоф де Маржері, стверджують, що трагедії можна було б запобігти, якби локатор, що контролював злітно-посадкову смугу, працював без збоїв.

За їхніми словами, прилад працює некоректно і не відображає реальної картини того, що відбувається на злітно-посадкових смугах.

Авіадиспетчери також стверджують, що на всіх машинах, які працюють в аеропорту, повинні бути встановлені спеціальні радіомаяки для так званої вторинної радіолокації. Тобто локатор опромінює транспортний засіб, а маячок видає сигнал про те, яка конкретно машина перебуває на льотному полі.

«Система радіолокації у нас в аеропорту встановлена ​​не в повному обсязі, у нас встановлена ​​тільки одна антена, а не дві, як годиться. Через це ми отримуємо інформацію не в повному обсязі», - розповів російській газеті «Известия» співголова профспілки диспетчерів аеропорту «Внуково» Фаріт Тажетдінов.

Тажетдінов  нарікав, що локатор іноді подає на екран об’єкти й борти, яких насправді не існує. Тому в своїй роботі для ухвалення рішень диспетчери орієнтуються насамперед на власний огляд льотного поля, а також на радіоповідомлення від інженерів і техніків, які передають відомості про те, де перебувають їхні автомобілі і чи звільнили вони смугу.

Тож слідство тепер має намір перевірити інформацію про збої в роботі локатора Terma Scanter 2001. Цей прилад здійснює візуальний контроль за всіма транспортними засобами та літаками, які перебувають на льотному полі.

Відомо, що радіолокаційне обладнання належить ВАТ «Аеропорт Внуково» і перебуває в оренді у держпідприємства «Держкорпорація з ОрПР». Саме фахівці цього підприємства й повинні стежити за технічним станом локатора.

Однак в «Держкорпорація з ОрПР» стверджують, що жодних офіційних скарг на обладнання від диспетчерів не надходило.

Зараз як підозрювані у кримінальній справі про катастрофу на летовищі «Внуково» проходять п'ятеро осіб. Водій снігоприбиральної машини Володимир Мартиненков, його безпосередній начальник – провідний інженер аеродромної служби Володимир Лєдєньов, керівник польотів Роман Дунаєв, диспетчер-стажер Світлана Крівсун та її наставник, інструктор Олександр Круглов.

Нагадаємо, що аварія приватного літака Dassault Falcon 50 у московському аеропорту «Внуково» сталася в ніч на 21 жовтня. Літак при зльоті в спецтерміналах «Внуково-3» зіткнувся зі снігоприбиральною машиною. Окрім Крістофа де Маржері на борту перебували ще троє членів екіпажу – громадян Франції. Всі вони загинули.