«Винні і водії, і діти, і батьки»

Експерти прокоментували інцидент із двома львівськими школярками, які ледь не загинули на пішохідному переході

17:53, 27 березня 2015

На щастя, випадок, що трапився 26 березня з двома дівчатками, які переходили дорогу на вул. Чорновола та потрапили під колеса машини, обійшовся забоєм коліна та переляком. Але могло бути набагато гірше.

Ситуація трапилася на пішохідному переході, де не працював світлофор. Діти, розмовляючи по телефону та не дивлячись на дорогу, вийшли на перехід.

Водій «Славути» їхав на досить великій швидкості. На записі з відеореєстратора видно здалеку, як дівчата вийшли на перехід. Однак водій не зменшив швидкість, хоча за правилами дорожнього руху мав би це зробити одразу як тільки вони ступили на дорогу. Оскільки світлофор не працював, то водій мав би пропустити усіх пішоходів. Діти дійшли до середини дороги і смуга для проїзду автомобіля стала вільною. Але дівчата злякалися і перед самим автомобілем різко кинулися назад, потрапивши під колеса. Водій почав гальмувати, але уникнути наїзду не вдалося. 

Утім цього та подібних випадків можна було б уникнути, якби водій вчасно пригальмував, якби діти не бавилися телефонами і якби не верталися назад з середини дороги. Зрештою, якби батьки навчили дітей правильно переходити дорогу.

Громадські активісти та працівники ДАІ регулярно проводять у Львові різні заходи з безпеки руху для школярів.

«Наш відділ профілактики проводить лекції, бесіди в школах. Зараз готуємо фоторепортаж, запрошуватимемо дітей в автошколи. Вважаю, що тут потрібна найбільша увага батьків, які повинні консультувати дітей перед виходом до школи, магазину. З іншого боку, водій – це завжди відповідальність. Він повинен зважати на несподівані обставини», – розповів ZAXID.NET начальник відділу ДАІ міста Львова Тарас Гринюх.

За його словами, щоб уникнути таких ситуацій, батькам потрібно розповідати дітям, як потрібно переходити дорогу на пішохідному переході.

«Водій мав би призупинитися, якщо побачив небезпеку. З іншої сторони. Він має вжити всіх заходів, щоб уникнути наїзду і врахувати те, що це діти. Чи правомірно повелися діти та водій у цій ситуації, даватимуть оцінку слідчі», – прокоментував ситуацію Тарас Гринюх.

Такі ж лекції та тренінги для дітей у львівських школах регулярно проводять активісти кампанії з безпеки дорожнього руху «Безпечне місто» від Об’єднання Самопоміч. Вони знайомлять дітей з правилами переходу та правилами дорожнього руху.

«Мені важко судити, хто винен у цій ситуації, але, думаю, тут всі доклалися. Насамперед водій повинен був подбати про безпечну дистанцію. Була також проблема в поведінці дітей та батьків. Діти не дотрималися елементарних правил безпеки, а батьки своїм прикладом не показали дітям, як правильно переходити дорогу», – розповіла ZAXID.NET керівник кампанії з безпеки дорожнього руху «Безпечне місто» Олександра Паняк.

Вона вважає неприпустимою поведінку, коли людина переходить дорогу, розмовляючи по телефону. Другий момент – діти мусили подивитися спочатку ліворуч, а тоді праворуч. Виходячи на проїжджу частину, вони повинні самі подбати про свою безпеку. На її думку, винні також батьки.

«Якщо мама й тато переходять дорогу на червоне світло, то їхня дитина поводитиметься так само», – зазначила Олександра Паняк.

Додамо, що автопригода трапилася 26 березня приблизно о 16:00. Водій автомобіля «ЗАЗ Славута» наїхав на дитину, яка переходила дорогу на пішохідному переході. Дівчинку забрала «швидка». На щастя, усе обійшлося лише забоєм правого колінного суглоба. За останній тиждень у Львові під час ДТП травмувалося четверо дітей.