Алея вздовж колишнього підприємства «Полярон», засаджена багряником японським, порідшала. Незаконно рубали без жодних погоджень, допоки цього не помітили місцеві мешканці. Хто знищив цінні насадження тепер з’ясовують правоохоронці.
Хвацьких дроворубів на гарячому впіймав місцевий мешканець. Микола почав фіксувати автомобіль. Люди на діалог йшли неохоче й поспіхом сховалися за браму.
«Я ще встиг зняти той момент, коли машина виїжджала вони почали виїжджати в той момент, коли я запитав за документи, вони виїжджали дуже швидко приховуючи своє обличчя після цього я викликав патруль поліції вони зрозуміли, що не все так просто, приїхала слідчо-оперативна група, написав заяву», – розповідає Микола Климентович, який перший помітив вирубку.
Окрім правоохоронців хлопець зателефонував і в управління екології. Його працівники разом із державною екологічною інспекцією у вівторок й оцінювали наслідки роботи вандалів.
«Є чітко зафіксована певна кількість зрізаних дерев. Є 12 дерев пошкоджених до неприпинення росту решта дерев є залишені. Управлінням не надавалося жодних дозвільних документів на зрізку чи формовку даних зелених насаджень», – говрить представник управління екології ЛМР Мар'яна Гавришко.
Чи причетна фірма-забудовник до вирубування дерев, дізнатись не вдалося.
«Не можу. Ну хлопці зрозумійте я посторонніх людей не пускаю, ну не можу», – каже охоронець.
В державній екологічній інспекції нам повідомили, що наразі визначають, хто відповідатиме за знищення рідкісних дерев. Винуватцям світить покарання – увага – 340 гривень адмінштрафу.
«Порушення є, факт зафіксований для загалу збитки орієнтовна сума біля 20 тисяч, зокрема і 12 дерев знищено до припинення ступеню росту і будуть складені теж адмінматеріали і посадові особи, які причетні будуть притягнкуті до адмінвідповідальності», – говорить начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич.
Стовбури які зазнали шкоди від будівельної бензопили – це рідкісна порода багряника японського. Таких насаджень лише декілька сотень на увесь Львів.