Випускники університету Франка утверджують Україну як європейську державу, - Вакарчук

15:45, 28 травня 2011

28 травня у Львівському національному університеті ім. Івана Франка, який святкує цього року 350-ліття, відбувається Свято випускника, на яке прийшли випускники різних поколінь. Під час урочистої академії виступив ректор університету Іван Вакарчук. «Три з половиною століття від часу заснування нашого університету – дата, з якою пов’язане минуле і сьогодення, час роздумів про прийдешнє, творцями якого сьогодні є ми з вами», - сказав у вітальному слові ректор.

«Сорокатисячне місто під назвою Львівський національний університет ім. Івана Франка – це спільнота людей, яку об’єднує місія служіння науці та українському народові. Ця спільнота пізнає світ і збагачує світ знаннями, творить гармонію академічної свободи і порядку. Наш університет не лише закладав та формував національні академічні традиції, а й був і є потужним осередком національної освіти, науки, культури та духовності», - зазначив він.

Від університетської спільноти Іван Вакарчук висловив глибоку шану Іванові Франкові: «Сьогодні Львівський університет носить ім’я поета української долі, будує стратегію поступу саме на франковому ідеалі україноцентризму, – сказав ректор. - Франкові слова, звернені до української інтелігенції, залишаються як завдання актуальними і нині: «Витворити з величезної етнічної маси українського народу націю, суспільний, культурний організм, здібний до самостійного культурного і політичного життя, відпорний на асиміляційну роботу інших націй, відки б вона не йшла, та при тім податний до присвоєння собі в якнайширшій мірі, в якнайшвидшім темпі загальнолюдських культурних здобутків, без яких сьогодні жодна нація і жодна, хоч і як сильна держава, не може устоятися».

За його словами, саме тому красиві слова «Освічені громадяни є окрасою Батьківщини» викарбовано у 1999 році на фронтоні Львівського університету».

І.Вакарчук також сказав: «Наш університет відіграв особливу роль у зміцненні та розбудові української державності, утвердженні та розвитку демократичних цінностей українського суспільства, закладанні нових академічних традицій національної освіти і науки, у формуванні української еліти. Без перебільшення можна стверджувати, що багато поколінь наших студентів і випускників, викладачів і науковців своїми зусиллями виборювали Україну, утверджували її як модерну європейську державу».