Virgin Galactic успішно завершила випробування нового суборбітального космоплану

18:57, 4 грудня 2016

Компанія Virgin Galactic успішно завершила випробування нового суборбитального космоплану VSS Unity класу SpaceShipTwo. Про це йдеться на сайті компанії.

Як зазначається, VSS Unity і несучий літак White Knight 2 стартували з тестового майданчику в пустелі Мохаве. Через півтори години польоту була дана команда на відстикування корабля від несучого літака. Космоплан «плив» самостійно близько 10 хвилин, після чого самостійно приземлився на землю. VSS Unity, як і несучий літак, управляється парою пілотів, на борту WhiteKnightTwo також перебував борт-інженер.

Цей політ класу SpaceShipTwo став першим в серії випробувальних польотів нового суборбітального корабля. Раніше компанія проводила льотні випробування корабля без його відділення від несучого літака. Також зазначається, що це вже друга версія SpaceShipTwo. Перша, яка носила ім'я VSS Enterprise, розбилася під час тестового польоту. Новий корабель назвали VSS Unity. Цю назву запропонував британський фізик Стівен Хокінг.

Випробування нового VSS Unity стартували три місяці тому. Вперше космоліт піднявся в небо 12 вересня.

До слова, SpaceShipTwo (SS2) - це приватний пілотований суборбітальний космічний корабель, який був створений для доставки туристів у космос. SpaceShipTwo піднімається в повітря на літаку носії WhiteKnightTwo, потім відділяється від нього і на власній ракетній тязі піднімається у стратосферу, до межі з відкритим космосом. Корабель здатний здійснювати польоти на висоту близько 100 кілометрів.

Перший випробувальний політ з екіпажем відбувся 10 жовтня 2010 року. На випробуваннях 31 жовтня 2014 року прототип космічного корабля VSS Enterprise відстикувався від літака-носія, проте через кілька хвилин після запуску двигунів розпався на частини. При аварії загинув один з пілотів. Після аварії більше двох десятків з 800 майбутніх пасажирів, які купили квиток на політ на борту SpaceShipTwo, вимагали повернення грошей та заявили про намір відмовитися від космічного польоту.