Вірменія і Азербайджан відновили взаємні обстріли, кількість загиблих зросла

Азербайджан повідомив про понад 550 убитих вірменських військових

09:11, 28 вересня 2020

Вірменія і Азербайджан звинувачують одна одну у відновленні бойових дій у понеділок вранці. Про це повідомляє «Європейська правда».

Так, Міноборони Азербайджану заявляє про те, що зранку 28 вересня вірменські збройні сили обстрілюють місто Тартар.

«Керівництво Міноборони востаннє попередило іншу сторону, що ми будемо вживати адекватних заходів у відповідь», – йдеться у повідомленні.

У свою чергу в Міноборони Вірменії заявляють, що бойові дії протягом ночі на понеділок відбувалися з різною інтенсивністю.

«Рано вранці противник відновив наступальні дії із застосуванням артилерії, бронетехніки, в тому числі важкої вогнеметної системи "ТОС". Вірменські підрозділи холоднокровно протистоять зазіханням азербайджанських ЗС, вживають відповідних заходів, завдаючи противнику значних втрат у живій силі і техніці», – заявила речниця Міноборони Вірменії Шушан Степанян.

В той же час повідомляється про збільшення кількості загиблих. Дані про втрати у повідомленнях обох сторін кардинально відрізняються.

Міноборони Азербайджану повідомило, що було знищено понад 550 військовослужбовців Вірменії.

У відомстві додали, що збройні сили Вірменії втратили 22 танки та іншої важкої бронетехніки, 15 одиниць зенітних ракетних комплексів «ОСА», 18 безпілотників, вісім артилерійських установок, а також три склади з боєприпасами. Втрати серед своїх військовослужбовців в Баку не уточнили.

У Нагірному Карабасі загострюється конфлікт між Вірменією та Азербайджаном (відео «Радіо Свобода»)

За інформацією міністерства оборони Вірменії, в ході бойових зіткнень 27 вересня з азербайджанської сторони загинуло близько 200 осіб. Баку втратив близько 30 одиниць бронетехніки та близько 20 безпілотників. Втрати вірменської сторони уточнюються.

Що відбувається між Вірменією та Азербайджаном

Військовий конфлікт між Вірменією й Азербайджаном триває вже понад 30 років. Регіон, значна частина жителів якого вірмени, в радянські часи входив до Азербайджанської РСР.

Азербайджан на початку 1990-х років втратив контроль над територією Нагірного Карабаху та семи районів у результаті конфлікту.Нагірно-Карабаська республіка або республіка Арцах була створена після референдуму в 1991 році. Однак Азербайджан не визнає незалежності Нагірного Карабаху та вважає, що ця територія була окупована Вірменією.

Карта конфлікту у Нагірному Карабасі

Зранку 27 вересня на кордоні Азербайджану і Вірменії, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачують один одного в провокації конфлікту.

Наразі є загиблі й поранені серед цивільних і військових з обох сторін. У Вірменії, деяких регіонах Азербайджану та невизнаній Нагірно-Карабаській республіці оголосили воєнний стан. ЄС, Україна, НАТО та Росія закликають припинити військові дії.