Вірменія офіційно попросила в РФ допомоги для «забезпечення безпеки»

РФ у відповідь заявила, що готова надати всю необхідну допомогу, якщо зіткнення будуть безпосередньо на території Вірменії

15:39, 31 жовтня 2020

Прем'єр Вірменії Нікол Пашинян надіслав листа президентові РФ Володимиру Путіну з проханням про проведення консультацій щодо визначення розміру допомоги, яку Росія може надати Вірменії для «забезпечення її безпеки». Про це йдеться у повідомленні МЗС Вірменії.

У листі Пашинян описав ситуацію, яка склалася внаслідок «азербайджано-турецької військової агресії проти Нагірного Карабаху», і виклики, що виникли у зв'язку з нею.

Прем’єр просить Путіна про негайне проведення консультацій, щоб визначити «рід і розмір допомоги, яку Російська Федерація може надати Республіці Вірменія для забезпечення її безпеки».

Посилається він на союзницькі відносини з РФ і статті 2 «Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу» від 29 серпня 1997 року».

У зустрічній заяві Міністерства закордонних справ РФ йдеться, що Росія готова надати Єревану «всю необхідну допомогу», якщо зіткнення будуть перенесені безпосередньо на територію Вірменії.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв у відповідь виступив проти участі «третіх» країн у конфлікті в Нагірному Карабасі і не бачить для цього підстав.

Що відбувається між Вірменією та Азербайджаном

Військовий конфлікт між Вірменією й Азербайджаном триває вже понад 30 років. Регіон, значна частина жителів якого вірмени, в радянські часи входив до Азербайджанської РСР. Азербайджан на початку 1990-х років втратив контроль над територією Нагірного Карабаху та семи районів у результаті конфлікту.

Нагірно-Карабаська республіка або республіка Арцах була створена після референдуму в 1991 році. Однак Азербайджан не визнає незалежності Нагірного Карабаху та вважає, що ця територія була окупована Вірменією.

Вірменія й Азербайджан вранці 27 вересня розпочали бойові дії у Нагірному Карабаху, звинувативши одне одного в обстрілі прикордонних територій та у провокуванні насильства. Обидві країни оголосили воєнний стан та мобілізацію. Бойові дії призвели до військових втрат з обох сторін та численних жертв серед мирного населення.