Влада Вірменії посилила режим воєнного стану, введеного в країні 27 вересня через ескалацію конфлікту в Нагірному Карабасі. Про це пише Armenia Today.
Зокрема, уряд заборонив публікації, які критикують дії влади щодо забезпечення режиму воєнного стану та національної безпеки, а також ті, які ставлять під сумнів ефективність їхніх дій.
Окрім цього, заборонили і пропаганду проти обороноспроможності Вірменії та Нагірного Карабаху.
«Контроль за дотриманням зазначених правил доручено поліції Вірменії. Відомство отримало повноваження щодо усунення зазначених в рішенні повідомлень і відомостей, здійснення тимчасового вилучення або накладення арешту на друкувальні пристрої, радіомовні і звукопідсилюючі технічні засоби», – йдеться у повідомленні.
Як повідомлялося, вранці 27 вересня Вірменія та Азербайджан поновили бойові дії у Нагірному Карабасі, взаємно звинувативши одне одного в обстрілі прикордонних територій та провокуванні насильства. Обидві країни оголосили воєнний стан та мобілізацію.
Що відбувається між Вірменією та Азербайджаном
Військовий конфлікт між Вірменією й Азербайджаном триває вже понад 30 років. Регіон, значна частина жителів якого вірмени, в радянські часи входив до Азербайджанської РСР.
Азербайджан на початку 1990-х років втратив контроль над територією Нагірного Карабаху та семи районів у результаті конфлікту.
Нагірно-Карабаська республіка або республіка Арцах була створена після референдуму в 1991 році. Однак Азербайджан не визнає незалежності Нагірного Карабаху та вважає, що ця територія була окупована Вірменією.
Карта конфлікту у Нагірному Карабаху
Зранку 27 вересня на кордоні Азербайджану і Вірменії, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачують один одного в провокації конфлікту.
Є загиблі й поранені серед цивільних і військових з обох сторін. Обидві країни звинувачують одна одну в ескалації конфлікту і заявляють про бойові втрати і жертви серед цивільних і військовослужбовців. За даними і Баку, і Єревана, противник використовує важке озброєння і найманців.
Міжнародне співтовариство закликало Вірменію і Азербайджан негайно припинити військові дії і сісти за стіл переговорів. 3 жовтня Вірменія і Азербайджан заявили про готовність до мирних переговорів за посередництва ОБСЄ.