Результатом тривалих перемовин Вірменії та Азербайджану стала домовленість про перемир’я, яке вступає в силу з 12:00 10 жовтня. Про це повідомляє «Інтерфакс».
Загалом сторони погодили чотири пункти:
- припинення вогню для обміну полоненими та іншими утримуваними, тілами загиблих, що відбудеться при посередниках та за критеріями Червоного Хреста;
- додаткове погодження параметрів режиму припинення вогню;
- Вірменія та Азербайджан за посередництва Мінської групи ОБСЄ приступають до перемовин для мирного врегулювання конфлікту;
- підтвердження сторонами незмінності формату перемовин.
Що відбувається між Вірменією та Азербайджаном
Військовий конфлікт між Вірменією й Азербайджаном триває вже понад 30 років. Регіон, значна частина жителів якого вірмени, в радянські часи входив до Азербайджанської РСР.
Азербайджан на початку 1990-х років втратив контроль над територією Нагірного Карабаху та семи районів у результаті конфлікту.
Нагірно-Карабаська республіка або республіка Арцах була створена після референдуму в 1991 році. Однак Азербайджан не визнає незалежності Нагірного Карабаху та вважає, що ця територія була окупована Вірменією.
Зранку 27 вересня на кордоні Азербайджану і Вірменії, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачують один одного в провокації конфлікту.
Є загиблі й поранені серед цивільних і військових з обох сторін. Обидві країни звинувачують одна одну в ескалації конфлікту і заявляють про бойові втрати і жертви серед цивільних і військовослужбовців. За даними і Баку, і Єревана, противник використовує важке озброєння і найманців.
Міжнародне співтовариство закликало Вірменію і Азербайджан негайно припинити військові дії і сісти за стіл переговорів. 3 жовтня Вірменія і Азербайджан заявили про готовність до мирних переговорів за посередництва ОБСЄ.