Міноборони Азербайджану заявило про обстріл по всій лінії зіткнення протягом ночі, однак загиблих не було. Про це інформує РІА «Новости» з посиланням на керівника прес-служби азербайджанського міністерства Вагіфа Дяргахли.
«Ситуація продовжує залишатися напруженою. Втрат в азербайджанської сторони вночі не було. Розташовані вздовж лінії фронту азербайджанські села були піддані обстрілу. Загиблих немає», - повідомив він.
У свою чергу, міністерство оборони Вірменії повідомило, що зранку азербайджанська сторона відновила артилерійський обстріл.
Раніше стало відомо, що Вірменія перекинула до Нагірно-Карабахської республіки реактивну систему залпового вогню «Смерч» та тактичні ракетні комплекси «Точка У». Азербайджан підтягнув «Гради».
Як інформує «Радіо Свобода» на ситуацію в Нагірному Карабасі відреагували в США.
Зокрема, держсекретар США Джон Керрі заявив, що військового вирішення конфлікту в Нагірному Карабасі не існує.
«Ми закликаємо сторони проявляти стриманість, уникати подальшої ескалації і суворо дотримуватися угоди про припинення вогню», - сказав він.
Він додав, що «нестабільна ситуація в регіоні показує, чому сторони повинні негайно вступити у переговори під егідою співголів Мінської групи ОБСЄ з всеосяжного врегулювання конфлікту».
Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун у відповідь на повідомлення про убитих військових з боку як Азербайджану, так і Вірменії заявив, що всі сторони конфлікту в Нагірному Карабасі повинні докласти зусиль для припинення кровопролиття.
«Генеральний секретар закликає всі сторони, що мають відношення до конфлікту, негайно покласти край збройним діям, повною мірою виконувати угоду про припинення вогню і негайно зробити кроки по деескалації ситуації», - сказано в повідомленні прес-служби Пан Гі Муна, пише «Інтерфакс-Україна».
Як інформував ZAXID.NET, у ніч на 2 квітня на карабахсько-азербайджанській лінії зіткнення почалися активні збройні сутички.
У Міністерстві оборони Азербайджану заявили, що Збройні сили Вірменії обстріляли позиції азербайджанської армії, використовуючи артилерію, міномети та іншу крупнокаліберну зброю. За даними азербайджанського відомства, обстріл також вівся по низці житлових кварталів, розташованих неподалік від лінії зіткнення, тому було вирішено застосувати заходи.
Міністерство оборони Вірменії звинувачує азербайджанську армію в наступі з використанням артилерії, бронетехніки і авіації. Вірменська сторона повідомляє, що ракетний обстріл з боку Азербайджану вівся не тільки за оборонних позиціях військових, але і по населених пунктах.
Вітчизняне МЗС радить українцям залишити Нагірний Карабах і прилеглі території.
Зазначимо, що збройний конфлікт між Азербайджаном та Вірменією за контроль над Нагірним Карабахом триває з перемінною інтенсивністю з 1991 року.
Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, оголосив про вихід зі складу Азербайджану в 1991 році. Це призвело до збройного конфлікту, в ході якого Азербайджан втратив контроль над територією, і загибелі близько 30 тисяч осіб.
Найгостріша фаза конфлікту була припинена у 1994 році підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я між Азербайджаном і невизнаною Нагірно-Карабахською республікою.