Вірменський собор у Львові розкрадає фірма-субпідрядник?

14:47, 10 лютого 2009

"Останні кілька днів та ночей відбувається небачене досі розкрадання Вірменського собору у Львові. Чи то підрядники, чи субпідрядники вдень встановлюють мідний дах на дзвіниці Собору, а вночі самі ж його розкрадають, імітуючи пограбування", - заявляє депутат Львівської міської ради Вардкес Арзуманян. Про це ZAXID.NET повідомила прес-секретар Координаційної наглядової ради з питань реставрації та реновації ансамблю Вірменської вулиці Ольга Ігнатова.

За інформацією депутата, останні півроку роботи з реставрації Вірменського собору виконувала не фірма, яка влітку цього року виграла тендер, - ТзОВ "Будівельна компанія "Верховина", а її субпідрядник - ПП "ВММК". Більше того, виділені на 2008 рік 2,5 млн грн фактично були списані на роботи, які перед "Верховиною" виконувала фірма "Ренесанс-стиль". А реальні роботи субпідрядників обмежилися однією викопаною траншеєю для укріплення фундаменту огорожі дворика Вірменського собору та вкрученням однієї лампочки.

"Думаю, начальникові УКБ у Львівській міській раді Богданові Ковалю і йому подібним час схаменутися - йдеться ж бо про церкву, святиню. А такого відвертого грабунку Вірменський собор не бачив за всі 645 років свого існування. Місто повинне знати своїх "героїв" - усіх підрядників та субпідрядників. Потрібно публічно назвати фірми та прізвища людей, які вкрали мільйони і, що найгірше, продовжують це робити, прикриваючись підписами чиновників на папірцях, які дають їм таку змогу", - каже депутат.

"Я уже звертався публічно до КРУ з проханням перевірити, які роботи проводилися на виділені кошти і як ці роботи були виконані. На жаль, реакції не було. Але потрібно врешті з’ясувати: куди поділися виділені їй гроші, за які роботи виникли сотні тисяч гривень боргів перед "Верховиною" на 2009 рік, а також що це за компанія "ВММК", на яку, по суті, і перекидаються усі кошти", - каже Вардкес Арзуманян.

Довiдка ZAXID.NET

У червні 2008 року переможцем тендеру, проведеного УКБ Львівської міської ради, на виконання ремонтно-реставраційних робіт комплексу Вірменського Собору стало ТзОВ "Будівельна компанія "Верховина". За півроку "Верховиною" на ремонтно-реставраційні роботи комплексу було освоєно близько 2,5 млн грн. У січні цього року прокурор Галицького району Львова порушив кримінальну справу щодо директора ТзОВ "Верховина" Ігоря Гринкевича за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 366 (підробка службових документів).