Вища рада юстиції досі перевіряє суддів Кірєєва і Вовка

09:41, 20 вересня 2013

Вища рада юстиції досі проводить перевірку за зверненнями щодо порушення законодавства суддями Родіоном Кірєєвим та Сергієм Вовком, які вели справи екс-прем'єра Юлії Тимошенко та екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка відповідно. Про таке в ефірі «5 каналу» заявив голова Вищої ради юстиції Олександр Лавринович.

«Вища рада юстиції перевіряє. Хочу сказати, що процедура перевірки звернень, які надходять до Вищої ради юстиції є достатньо не простою і враховує всі нюанси. У нас є ще звернення, які ми змушенні розглядати з 2003 року, є з 2004, 2005, 2008, 2009 років. Тут є необхідність врахування точок зору і фактичних досліджень які проводяться, тому очевидно, що те що накопичилось за всі роки не може бути швидко розглянуто. Я вас хочу запевнити, що там де ухвалюється рішення про покарання судді, там вже досконало все досліджено. Звичайно є певні проблеми, як поставити межу між дисциплінарною відповідальністю за те, що суддя зробив, і притягнення його до такого виду відповідальності як звільнення за порушення присяги», – зазначив Лавринович.

«Я подивився, почитав ті звернення, які були, бо висновків немає, скажу, що їхні порушення (суддів Вовка і Кірєєва – ред.) на тлі переважної більшості, що потрапляють до Вищої ради юстиції, виглядають зовсім мізерними», – додав голова ВРЮ.

Нагадаємо, що Венеціанська комісія вважає, що справу колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко не повинен був розглядати тимчасовий суддя Родіон Кірєєв.

«У Венеції було відзначено, що тимчасові судді – ті, хто повинен пропрацювати 5 років до одержання статусу постійних – не є повністю незалежними, оскільки перебувають під спостереженням перед одержанням призначення. Суддя, який судив колишнього прем'єр-міністра, був, насправді, усе ще тимчасовим суддею», - відзначається у висновках, текст яких цитує УНІАН.

Нагадаємо, 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Юлію Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових угод з Росією в 2009 році. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Ю.Тимошенко, згідно з яким вона має відшкодувати збиток компанії понад 1,5 млрд грн.

30 квітня 2013 року Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) встановив політичну мотивацію арешту екс-прем'єра України Юлії Тимошенко щодо "газової справи" і порушення її прав у зв'язку з арештом.

Нагадаємо, 27 лютого 2012 року Печерський райсуд Києва визнав Ю.Луценка винним у скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до чотирьох років позбавлення волі.

Вранці 7 квітня президент Віктор Янукович підписав указ про помилування Юрія Луценка та інших п'ятьох засуджених, серед яких і екс-міністр охорони навколишнього природного середовища Георгій Філіпчук.