Головним нормативним об‘єктом використання інструментів демократії, таких як референдум, – є політична культура. Відтак, потрібно не відміняти інструменти демократії, а потрібно підвищувати політичну культуру. Про це сказав політолог Дмитро Видрін.
"Сокира може бути інструментом для рубання дров, а також сокира може бути інструментом для рубання голів. Це не означає, що сокири потрібно відміняти. Так само усі інструменти демократії – подвійного призначення. Вони можуть як слугувати на користь суспільству, так і нанести йому шкоду. Проте це не означає, що потрібно відмінити демократію", – цитує УНН Видріна.
За словами Д.Видріна, головним нормативним об‘єктом використання інструментів демократії – є політична культура. "Потрібно не відміняти інструменти демократії, а потрібно підвищувати політичну культуру. В контексті політичної культури усі інструменти працюють добре", – сказав він.
Як зауважив політолог, референдум – це один з базових інструментів демократії в усіх цивілізованих країнах. "Це базова процедура, яка припускає пряму участь суспільства демократичних механізмах", – підкреслив він.
На думку Д.Видріна, галас навколо референдуму – штучний, оскільки опозиція вітає ті прецеденти референдуми, які на користь усім. "Це звичайний нормальний закон, звичайна нормальна процедура та звичайна нормальна традиція, яка закладається в Україні, а виступати проти неї смішно та не конструктивно", – резюмував політолог.
Як інформував ZAXID.NET, президент Віктор Янукович підписав згаданий закон 27 листопада 2012 року. Верховна Рада ухвалила закон 6 листопада 2012 року.
Відповідно до закону, право призначати референдум щодо ухвалення Конституції належить президентові за народною ініціативою, щодо внесення змін до конституції - президентові з ініціативи парламенту, ратифікаційний референдум - Раді, загальний - президентові.
Водночас фахівці наголошують, що закон про референдум був прийнятий з порушенням процедур. Міністр юстиції Олександр Лавринович зазначив, що не буде зловживань при практичному застосуванні закону про референдум.
У Партії регіонів кажуть, що закон був прийнятий для підтвердження намірів України курсу на євроінтеграцію.