Вітаємо, дорогий наш Обамцю!

20:27, 5 листопада 2008

У Сполучених Штатах Америки закінчилися вибори президента. Пристарілий торнадо Маккейн програв сину емігранта з Кенії Обамі і керманичі української держави поспішили привітати його з перемогою.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко привітала Барака Обаму першою, випередивши Президента Віктора Ющенко. Уявляю собі, як був втішений Обама, отримавши цю першу телеграму з далекої України: «Ваша перемога є натхненням для нас. Те, що здавалося неможливим, стає можливим», - зазначає Юлія Володимирівна.

Боже, золоті слова, які ідуть від щирого серця. Виникає тільки питання, чому це Юлія Володимирівна вітає нового президента США? Вона його родичка, чи подруга? Можливо, вони разом полювали в Кенії на носорогів? Чи Обома такий красунчик, що його просто неможливо не привітати?

Що спонукало прем'єр-міністра зробити темношкірому президенту кніксен? Вроджена ввічливість, чи бажання запопадливо заглянути у вічі?

Цікаво, чи вітала б Барака Юлія Тимошенко, якщо б він став президентом Кенії? Маю деякі сумніви.

Я ще можу зрозуміти, коли президент вітає президента, а прем'єр - прем'єра. Але коли прем'єр офіційно вітає лідера іншої країни, виникає питання, хто ж у країні господар? Хто формує її зовнішню політику? Тепер, натхненні прикладом Юлії Тимошенко, вітати Обаму телеграмами та святковими відкритками можуть кинутись українські міністри, заступники міністрів та дрібні чиновники. Впевнений, Барак буде розчулений такою увагою українців. Це приватне вітання? То чому про нього повідомляє прес-служба Кабміну? 

Тепер вже Віктор Ющенко не міг просто привітати нового американського президента. У своєму привітанні він мав перевершити вітання Юлії Тимошенко вишуканістю та улесливістю.

Ющенкові це вдалося. От що написав Обамі наш Президент:

«Ваша Високоповажносте,

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого обрання Президентом Сполучених Штатів Америки.

Глибоко переконаний, що під час Вашого перебування на цій високій посаді українсько-американські відносини, в основі яких лежать спільність цінностей і близькість інтересів на міжнародній арені, розвиватимуться та зміцнюватимуться в ім'я процвітання наших народів.

Вірю, що стратегічне партнерство між Україною та Сполученими Штатами і надалі відіграватиме помітну роль у забезпеченні миру та стабільності у світі.

Бажаю Вам, Ваша Високоповажносте, міцного здоров'я та успіхів у відповідальній державній діяльності на благо народу Сполучених Штатів Америки».

Оце вже привітав так привітав. Високоповажносте!!! Вашбалагородіє!! Ваше високо... чогось там!

Глибокоуважаємий вагоноуважатий!

І це пише людина, яка нещодавно кропила святою водою меморіал Січових стрільців; людина, відлита на монеті поруч зі Вселенським патріархом! Майже бог!

Виходить, у пантеоні світових богів є й більш високоповажні.

 

Влад Якушев, ZAXID.NET