Заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера вважає, що ефективність від відеокамер на виборчих дільницях не виправдовує коштів, витрачених на них із бюджету.
Про це він сказав у інтерв’ю виданню "Український тиждень".
"Ще до прийняття цього закону я критично виступав проти ідеї впровадження камер, зокрема з точки зору додаткового навантаження на бюджет", – сказав Магера.
"У свій час ЦВК просила 1,2 млрд грн на проведення виборів, нам виділили 800 млн, потім довго не віддавали решту. Але при цьому в країні раптово з’являється мільярд на встановлення камер", - обурився він.
Магера додав, що не може гарантувати, що відеокамери будуть працювати на всіх дільницях: "Чи будуть на всіх дільницях камери працювати в онлайн-режимі, я не можу гарантувати: адже є і гірські населені пункти, де навіть радіо може не ловити…".
"Загалом ця ідея походила не від ЦВК, а від політиків, з нами ніхто не радився, але ми будемо виконувати закон. Хоча я вважаю, що ефективність від таких камер не виправдовує бюджетних витрат на них", – заявив він.
Нагадаємо, на виборчих дільницях під час виборів до Верховної Ради 28 жовтня будуть задіяні відеокамери. Однак у режимі прямої трансляції вони працюватимуть лише під час самого голосування, а не підрахунку голосів.
Нагадаємо, 4 червня Рада виділила ЦВК 993,6 млн грн для оснащення виборчих дільниць на парламентських виборах системами відеоспостереження. Парламентські вибори заплановано на 28 жовтня.
Раніше заступник голови ЦВК Андрій Магера заявляв, що нещодавній досвід застосування камер відеоспостереження у Росії не виправдав себе. Більше того, переконаний він, це занадто дорогий спосіб для виборів. Натомість керівник місії Європейської мережі організацій з моніторингу виборів ENEMO Пітер Новотні вважає, що система відеоспостереження запроваджена на виборчих дільницях, має фіксувати не тільки перебіг голосування, а і процес підрахунку голосів.