Вітренко повідомив, що «Нафтогаз» приховує 19 млрд грн збитку

Колишній топ-менеджер НАК «Нафтогаз України» закликав уряд оприлюднити офіційну звітність

13:45, 12 листопада 2020

За 9 місяців 2020 року НАК «Нафтогаз України» отримав 18,7 млрд грн збитку, в той час як за аналогічний період минулого року компанія мала 19,9 млрд грн прибутку. Про це повідомив у Facebook колишній топ-менеджер «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

«Про такі дані зі звітності «Нафтогазу» як окремої юридичної особи мене неофіційно повідомили мої джерела. Тепер хочется почути офіційну інформацію від «Нафтогазу» та від уряду. Також хотілось би побачити і консолідовану звітність групи Нафтогазу», – написав він.

«Пояснюючи збитки за перше півріччя, керівництво НАК ставило у приклад Shell, у якого теж за цей період був збиток. Мовляв, ці збитки - не наслідок неефективного менеджменту, а наслідок зниження цін на газ і нафту, від якого страждають всі нафтогазові компанії», – додав він, уточнивши, що за 9 місяців прибуток Shell становить 489 млн. грн.

Вітренко наголосив, що НАК досі не опублікував і не прокоментував свою фінансову звітність за 9 місяців.

«Це чергове підтвердження того, що «Нафтогаз» декларує прозорість, а на практиці ми бачимо протилежні речі. А Наглядова рада традиційно закриває на це очі», – зазначив він, наголосивши, що ціна на газ на оптовому ринку України вища, ніж у Європі.

Зазначимо, що «Нафтогаз» у жовтні підняв ціну на газ для виробників тепла на 24%. У вересні «Нафтогаз» на 45% підняв ціну на газ для населення за місячним тарифом і на 10% за річним. У «Нафтогазі» зростання цін пояснюють підвищенням вартості газу на європейських газових хабах, яке традиційно відбувається напередодні опалювального сезону.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація, згідно з якою аудит показав нестачі і порушення в «Нафтогазі» на 225 млрд грн, що призвело до прямих втрат компанії на суму понад 75 млрд грн.

У Держаудитслужбі назвали опубліковані дані такими, що не відповідають дійсності, але пізніше ЗМІ опублікували вже нібито документ про проведення аудиту, але без дати, печаток та підпису.