Віце-прем’єр назвав остаточні причини аварії на шахті «Степова»

13:49, 12 квітня 2017

Урядова комісія з розслідування причин трагедії на шахті «Степова» відпрацювала всі можливі питання щодо матеріально-технічного стану, дотримання систем охорони праці та техніки безпеки, відповідності систем провітрювання, підготовки і навчання шахтарів, а також відповідності роботи Держпраці, Міненерговугілля. Про це у понеділок, 27 березня, заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час брифінгу за підсумками роботи комісії.

«Ми детально проаналізували роботу шахти «Степова», починаючи з 25 лютого 2017 року, та визначили головні причини трагедії. Це: невідповідність роботи системи безпеки УТАС; недотримання норм провітрювання у шахті; відсутність дозвільної документації на виконання небезпечних робіт, термін якої був припинений ще 14.11.2016 року. Ці висновки будуть зазначені в рекомендаціях щодо перевірки всіх шахт України та розглянуті на найближчому засіданні Уряду», - повідомив Геннадій Зубко.

Він також зазначив, що проблема відсутності дозвільної документації є і на іншій шахті ДП «Львіввугілля» - Червоноградській. Віце-прем’єр-міністр наголосив, що за результатами роботи Урядової комісії буде створена окрема робоча група з фахівців як комісії, так і експертів інститутів для перевірки можливостей роботи систем УТАС на інших шахтах вугільної галузі України.

Серед інших причин трагедії він назвав: підвищений рівень метану в шахті, невідповідність кабельної продукції технічним вимогам, проведення не в повному обсязі інструктажу та навчання персоналу, а також питання фінансування шахти «Степова», зокрема блокування рахунків.

Віце-прем'єр зазначив, що вже здійснено всі виплати сім'ям загиблих і постраждалим. З державного резервного фонду виплачено 5 млн 725 тисяч гривень, з Фонду соціального страхування - 1 млн 900 тисяч, також гроші виділяли з місцевого бюджету.

Нагадаємо, 2 березня на шахті №10 «Степова» держпідприємства "Львіввугілля" прогримів вибух, який призвів до обвалення гірської породи. На шахті працювало 172 гірники, на аварійній ділянці - 34 гірники, з яких вісім загинули. Кабінет Міністрів створив комісію для розслідування аварії.